Zaburzenia odżywiania

Przyjmowanie pokarmów to naturalna sprawa. Dzięki składnikom odżywczym zawartym w pożywieniu nasz organizm rozwija się prawidłowo, a organy wewnętrzne wzorowo pełnią swoje funkcje. Spożywając pokarmy odpowiedniej jakości, w dopasowanych do trybu życia ilościach mamy gwarancję, że będziemy w dobrej kondycji przez długie lata, a nasza uroda z upływem czasu nie będzie zmieniała się aż tak drastycznie.

Jak jeść, aby być zdrowym?

Podstawą powinno być spożywanie 5 posiłków dziennie. Bardzo ważne jest, aby proporcje białek, tłuszczów i węglowodanów nie były zaburzone. Dzięki temu unikniemy wielu poważnych chorób. Warto zwracać też uwagę na przerwy między posiłkami.

Nie mogą być one za krótkie ani zbyt długie. Najlepiej, jeśli nie przekraczają 3 godzin. Złe odżywianie może być spowodowane niewiedzą lub ignorancją. Nie wolno jednak zapominać, że istnieje grupa chorób, które charakteryzują się zaburzeniami odżywiania.

Należą do nich bulimia, napadowe obżarstwo oraz… ortoreksja. Polega ona na obsesji zdrowego odżywiania. Problem ten jest wbrew pozorom bardzo powszechny. Najczęściej na zaburzenia odżywiania zapadają kobiety, jednak nie znaczy to, że w grupie mężczyzn choroby te nie występują.

Potrafią one rozwijać się latami i stopniowo wyniszczać cały organizm. Początek zazwyczaj występuje w wieku młodzieńczym. Masz w swojej rodzinie kogoś, kto cierpi na tego typu chorobę? A może masz podejrzenia, że zaczyna dziać się coś niedobrego? W takim razie wyciągnij pomocną dłoń!

Gdzie zgłosić się z chorą osobą?

Najlepsza w tym wypadku będzie terapia indywidualna. Duże znaczenie w leczeniu zaburzeń tego typu ma psychika osoby chorej. Warto udać się na konsultację, na której specjaliści określą skalę problemu i zaproponują najlepsze rozwiązanie.

Nie warto zwlekać ani czekać, aż problem rozwiąże się sam, bo się nie rozwiąże! Bez podjęcia odpowiednich działań może być już tylko gorzej. Jeśli terapia indywidualna nie przyniesie oczekiwanych skutków, warto wziąć pod uwagę pobyt w ośrodku, który pozwoli osobie chorej zrozumieć swoje położenie.

Taki pobyt urozmaicony jest treningiem kulinarnym, a w niektórych przypadkach pracą z dietetykiem. Zastanawiasz się, gdzie wysłać bliską Ci osobę? Martwisz się o nią i myślisz, że pobyt w ośrodku tylko nasili problem? Nic bardziej mylnego! Odwiedź stronę www.drogapowrotna.pl i sam przekonaj się, że to najlepsze z możliwych rozwiązań!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *