Zabiegi kosmetyczne na trądzik – co warto wybrać?

Trądzik jest problemem nie tylko nastolatków, ale również starszych osób. Potrafi nieźle dać w kość, ponieważ nie dość, że wgląda nieestetycznie, to jeszcze może tworzyć bolące zmiany. Co więcej, istnieje ryzyko powstawania blizn potrądzikowych. Chociaż w sklepach znaleźć można obecnie mnóstwo specjalnych kosmetyków dla cery trądzikowej, to jednak warto pamiętać także o profesjonalnych zabiegach kosmetycznych, dzięki którym można uzyskać jeszcze lepsze efekty. Co warto wybrać?

Cera tłusta i trądzikowa ma swoje szczególne wymagania. Nie dość, że pojawiają się na niej pryszcze i zaskórniki, to jeszcze może być ona nadmiernie zgrubiała, poszarzała oraz może mieć rozszerzone pory i przebarwienia. Niestety, nie zawsze samodzielna walka ze zmianami jest łatwa, nawet z użyciem najdroższych kosmetyków. Właśnie dlatego do „menu” takiej problematycznej cery warto włączyć również wizyty w gabinetach kosmetycznych, gdzie będzie można skorzystać ze specjalnych zabiegów dedykowanych dla niej.

Peelingi

To jeden z najpowszechniej wykonywanych zabiegów kosmetycznych, także w przypadku cery trądzikowej. Peelingi są skoncentrowane na złuszczaniu wierzchniej warstwy naskórka w celu odsłonięcia promiennej skóry znajdującej się pod nim. W gabinetach skorzystać można z różnego rodzaju peelingów, które powinny być dopasowane do stanu skóry trądzikowej – niektóre zabiegi nie są możliwe do wykonania w fazie aktywnej procesów zapalnych, dlatego też specjalista będzie mógł polecić najlepsze postępowanie.

Peelingi dla cery trądzikowej:

  • peelingi kwasowe, na przykład z kwasem glikolowym czy azelainowym, które rozpuszczają nadmiar tłuszczu, dobrze złuszczają naskórek, a przy tym również mają działanie przeciwzapalne
  • peeling kawitacyjny – złuszczanie z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych, delikatne, o właściwościach antybakteryjnych
  • mikrodermabrazja – jest to złuszczanie mechaniczne, które powinno być wykonane tylko wtedy, gdy skóra jest w odpowiedniej kondycji

Peelingi rekomendowane są również w celu usunięcia zmian potrądzikowych, w tym nieestetycznych blizn, które nie są możliwe do usunięcia domowymi peelingami. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, konieczne jest regularne powtarzanie zabiegów złuszczających.

Zabiegi pielęgnacyjne

Każdy gabinet kosmetyczny ma w swojej ofercie szeroką gamę zabiegów pielęgnacyjnych przeznaczonych dla cer trądzikowych. Najczęściej bazują one na substancjach znanych z przeciwdziałania i leczenia trądziku, na przykład mogą wykorzystywać retinol, kwasy, witaminy, wyciągi roślinne oraz substancje mineralne.

Zabiegi pielęgnacyjne na trądzik dają najlepsze efekty w przypadku wcześniejszego oczyszczania skóry, dlatego też warto zdecydować się na skorzystanie z podwójnego zabiegu – pierwszego etapu składającego się z peelingu mechanicznego czy chemicznego albo peelingu kawitacyjnego, a także drugiego etapu, który pozwoli na dostarczenie skórze ważnych substancji pielęgnacyjnych, które po oczyszczeniu będą wchłaniały się jeszcze lepiej.

 

Zabiegi laserowe

To także propozycja dla cery trądzikowej. Dzięki specjalnym zabiegom laserowym można łatwiej wyleczyć zmiany trądzikowe, między innymi krostki i grudki, a także poprawić wygląd skóry z nierównościami i bliznami potrądzikowymi. Również sprawdzają się w przypadku przebarwień oraz rozszerzonych porów. Zabiegi te najczęściej wymagają powtarzania, ponieważ wtedy można uzyskać najlepsze rezultaty.

Więcej informacji na temat różnych zabiegów kosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji skóry trądzikowej można znaleźć na stronie internetowej Prywatnego Gabinetu Chorób Skóry „Medico Derm” działającego w Kielcach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *