Wlewy witaminowe

W ostatnich czasach dożylne wlewy witaminowe zyskują coraz większą popularność.

Kroplówka nie jest kojarzona już tylko z uzupełnianiem organizmu dla ciężko chorych, wyczerpanych osób lecz powoli staje się sposobem na szybkie uzupełnienie niedoboru płynów, składników pokarmowych, bądź też witamin.

Kroplówki witaminowe pozwalają na ominięcie układu pokarmowego, dzięki czemu terapia jest w stanie zapewnić nieosiągalną dla zwykłych preparatów doustnych skuteczność. Dzięki wlewom można znacząco poprawić wydajność organizmu poprzez np. poprawę samopoczucia, zwiększenie wydolności fizycznej i intelektualnej, a także poprawę urody.

Wszystkie substancje stosowane w dożylnych wlewach witaminowych muszą spełniać surowe normy jakościowe, dużo bardziej wymagające niż te stosowane w suplementach diety. Muszą przejść także szereg badań, które to dopiero dopuszczą kroplówkę do użytku. Z tego powodu stosowanie ich jest w pełni bezpieczne i zdrowe.

Należy jednak pamiętać, że kroplówki nie są naturalnym sposobem odżywiania się organizmu. Podstawowa dieta powinna być oparta na świeżych, naturalnych i jak najmniej przetworzonych produktach, najlepiej dużej ilości warzyw i owoców. Wlewy dożylne powinny być stosowane okazyjnie, tylko w uzasadnionych przypadkach i w żadnym wypadku nie powinny stanowić alternatywy dla zdrowej, zbalansowanej diety. Choć poprawia on działanie organizmu i reguluje wiele jego funkcji, to zawiera wyłącznie wybrane składniki i nie dostarcza wszystkiego czego ludzkie ciało potrzebuje do życia.

Kroplówki witaminowe są wygodniejsze od zastrzyków ze względu na to że można umieścić w nich kilka substancji, a także rozcieńczyć substancję bądź podawać ją powoli. Również sama substancja podawana dożylnie działa dużo szybciej niż w przypadku podania domięśniowego.

Naukowcy wykazali, że nawet zwykłe wlewy z witaminy C są w stanie pomóc pacjentom, którzy walczą z nowotworami. Duże ilości witaminy C podawane dożylnie mogą spowalniać wzrost i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych.

Koszt wlewu witaminowego nie jest wysoki. Zależnie od rodzaju substancji w kroplówce waha się w granicach od 50 (za kroplówkę z witaminą C) do kilkuset złotych za bogaty kompleks witamin i środków odżywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *