Podkrążone oczy – sposoby na pozbycie się zasinień i opuchnięć pod oczami

Cienie pod oczami to dość powszechny problem. Mogą być wynikiem zmęczenia i nieprzespanej nocy, jednak bywa także, że mają podłoże genetyczne lub alergiczne. Jedno jednak jest pewne – niezależne od przyczyny, podkrążone oczy nie wyglądają atrakcyjnie ani zdrowo. Na szczęście jednak można zniwelować problem podkrążonych oczu sposobami bardziej lub mniej doraźnymi, jednak ważna jest także odpowiednia pielęgnacja delikatnej skóry wokół oczu.

Podkrążone oczy – przyczyny

Cienie i zasinienia pod oczami mogą mieć wiele przyczyn. Najczęściej powstają w wyniku zmęczenia czy nieprzespanej nocy, jednak mogą także świadczyć o poważnych chorobach, jeśli więc zauważysz u siebie cienie pod oczami, które nie znikają mimo braku zmęczenia – wykonaj niezbędne badania. Poza chorobami, sińce mogą być odziedziczone i z tym trudno niestety cokolwiek zrobić. Na sińce pod oczami narzekają również palacze, u których tworzą się one przez zaburzenia przepływu krwi. Inna przyczyną podkrążonych oczu mogą być zaburzenia produkcji melaniny, w wyniku których skóra pod oczami ma ciemniejszy kolor niż na reszcie ciała.

Jak zlikwidować cienie pod oczami?

Istnieje kilka metod walki z podkrążonymi oczami. Sposoby te obejmują zarówno maskowanie cieni, jak i próbę ich usunięcia czy zmniejszenia problemu.

  • Podkrążone oczy – sposoby na pozbycie się cieni

W przypadku, gdy przyczyną powstawania cieni i opuchnięć jest zmęczenie, najlepsze rozwiązanie problemu to sen. Odpoczynek sprawi, że krew i limfa znów zaczną krążyć w odpowiedni sposób, a skóra powróci do swojego normalnego wyglądu.

  • Podkrążone oczy – sposoby na zatuszowanie cieni

Najprostszym doraźnym sposobem na pozbycie się podkrążonych oczu jest użycie korektora pod oczy. Dobrze sprawdzi się kryjący korektor w odcieniu nieco jaśniejszym od podkładu – jeden, dwa tony jaśniejszy od odcienia skóry to optymalny kolor. Taki produkt wyrównuje koloryt skóry oraz tuszuje niedoskonałości, sprawiając, że oczy wyglądają na wypoczęte, a skóra na świeżą. Wybierając korektor pod oczy pamiętaj, aby jego konsystencja była lekka i nietłusta, by łatwo rozprowadzał się na delikatnej skórze pod oczami. W przypadku mocniejszych zasinień, świetnie sprawdzą się korektory o zabarwieniu morelowym lub łososiowym, które zneutralizują niepożądany koloryt skóry.

  • Podkrążone oczy – sposoby na zneutralizowanie cieni

Jak zlikwidować cienie pod oczami? Odpowiednią pielęgnacją. Warto zaopatrzyć się w krem pod oczy. Skóra w tym obszarze jest szczególnie delikatna, warto więc odpowiednio o nią dbać i dostarczać jej nawilżenia. Wybierając kosmetyk, który ma pomóc w zlikwidowaniu cieni pod oczami, warto zwrócić uwagę na skład. Dobrze, by w kremie znalazła się witamina C, kofeina, witamina K czy wyciągi z ziół. Substancje te pomagają obkurczać naczynka, co sprawia, że zasinienia znacząco się zmniejszają, skóra staje się jaśniejsza i bardziej zadbana. Krem pod oczy należy nakładać delikatnie i lekko go wklepać, nie naciągając skóry.

  • Podkrążone oczy – sposoby na zmniejszenie opuchnięć i zasinień

Wartym wypróbowania sposobem walki z zasinieniem jest chłodny kompres. Szybka ulgę dają żelowe okulary, które przed użyciem należy schłodzić w lodówce. Okulary koją skórę, obkurczają naczynka i sprawiają, że opuchnięcia stają się mniejsze, a zasinienia mniej widoczne. Dobrym pomysłem są także kompresy z pietruszki i ze świeżego ogórka, które również przynoszą szybką ulgę. Warto mieć w lodówce łyżkę, która w awaryjnych sytuacjach posłuży jako zimny okład i również sprawi, że sińce staną się mniejsze.

Sposobów na walkę z opuchniętymi oczami oraz zasinieniami jest kilka. Warto je wypróbować i znaleźć swój, który zadziała najlepiej. Przede wszystkim jednak należy próbować dobrze się wysypiać i dbać o odpowiednie odżywienie delikatnej skóry pod oczami.

Jeden komentarz do “Podkrążone oczy – sposoby na pozbycie się zasinień i opuchnięć pod oczami

  • 18 lutego 2018 o 09:40
    Bezpośredni odnośnik

    Dobry sposób na podkrążone i opuchnięte oczy to również okłady ze świetlika.Można również stosować okłady z lodu.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *