Kuracja oczyszczająca ziemią okrzemkową

Ziemia okrzemkowa ma bardzo specyficzną budowę. Wykorzystywana jest między innymi jako materiał czyszczący i filtrujący. Ale ma także wiele właściwości, które bardzo korzystnie wpływają na nasz organizm.

Co to jest?

Ziemia okrzemkowa jest rodzajem miękkiej skały osadowej, która powstaje w jeziorach i zimnych morzach z jednokomórkowych glonów, a właściwie z ich skamieniałych pancerzyków. Organizmy te to okrzemki. Stąd bierze się pochodzenie nazwy tej specyficznej ziemi. W skład ziemi okrzemkowej wchodzi przede wszystkim krzem, jest go w niej aż 30 procent. Ziemia okrzemkowa, która może być stosowana do celów spożywczych zawiera także duże ilości wapnia, sodu, żelaza i magnezu. Zanim trafi do sprzedaży poddaje się ją procesowi oczyszczania. Proces ten nie pozbawia jej jednak cennych składników.

Kuracja oczyszczająca

Ziemia okrzemkowa jest dodawana do kosmetyków, lekarstw, suplementów diety. Obecnie można ją także kupić w sklepach ze zdrową żywnością. Można w nich występować nie tylko pod nazwą ziemia okrzemkowa, ale także diatomit. To właśnie tej postaci ziemi okrzemkowej możemy użyć do przeprowadzenia kuracji oczyszczającej. Ziemia okrzemkowa wiąże się z wolnymi rodnikami, które są następnie usuwane z organizmu wraz z potem, moczem i kałem. Diatomit wiąże także metale ciężkie, dzięki czemu możemy pozbyć się ich ze swojego organizmu. Ziemia okrzemkowa wiąże też pestycydy. Kurację oczyszczającą organizm rozpoczynamy od dawki 3 g. Ziemię należy rozpuścić w szklance wody. Dawkę możemy stopniowo zwiększać, nie możemy jednak przekroczyć dziennie 15 g. Picie rozpuszczonej ziemi okrzemkowej nie tylko pomoże nam w oczyszczeniu organizmu z toksyn. Kuracja korzystnie wpłynie na nasz układ kostny, pozwoli pozbyć się chorobotwórczych wirusów i pasożytów. Prowadzane nad właściwościami ziemi okrzemkowej badania wykazują, że pomaga ona także obniżyć poziom złej frakcji cholesterolu.

Decydując się na kurację ziemią okrzemkową pamiętajmy, aby stosować ją zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez sklep www.herbavit.com.pl specjalizujący się w medycynie naturalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *