Impotencja – sprawdź czy ci grozi

Męska impotencja to zaburzenie seksualne, charakteryzujące się niemożnością w osiąganiu lub utrzymaniu wzwodu prącia podczas stosunku płciowego. Erekcję prącia można przyrównać do działania maszyny hydraulicznej. Efekt wzwodu uzyskiwany jest wskutek wprowadzenia krwi w trzon prącia.

Podniecenie seksualne powoduje wpompowanie krwi do wnętrza penisa, a w rezultacie wzwód. Za sterowaniem tym mechanizmem odpowiedzialna jest transmisja sygnałów z mózgu do nerwów w okolicach penisa. Są one wysyłane w momencie podniecenia seksualnego. Impotencja ma miejsce w momencie niedostatecznej erekcji. Mogą ją powodować problemy krążenia, zatrucie arszenikiem, choroby układu krążenia, przebyte operacje prostatektomii, cukrzyca. Są to główne przyczyny niewystarczającej erekcji. Badani impotencji w medycynie nazywa się andrologią. Gałąź ta, odpowiedzialna jest między innymi za wybór środków leczniczych na potencję.

Nie ma konieczności wykonywania specjalnych badań, w celu ustalenia przyczyn impotencji. Jednak niekiedy mogą być przeprowadzone badania krwi, w celu wykluczenia gruczolaka przysadki i hipogonadyzmu. Jest również bardzo istotne, aby ustalić czy mężczyzna nie osiąga erekcji z powodu impotencji psychologicznej czy fizjologicznej.

Główną przyczyną ciągłych zaburzeń erekcji są zaburzenia fizjologiczne, a nie psychologiczne. Jednakże, jeśli erekcja może być niekiedy osiągnięta, przyczyna może mieć podłoże psychologiczne. W skrajnych wypadkach, może być kombinacją obu rodzajów zaburzeń.

3 komentarze do “Impotencja – sprawdź czy ci grozi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *