Czy znasz zalety treningu EMS?

Każdy z nas potrzebuje ruchu w postaci codziennej aktywności fizycznej. Nie musi to być jednak żaden intensywny trening na siłowni, z jak największym obciążeniem, czy parogodzinne przebieżki. Najważniejsze jest to, aby dobrać rodzaj wysiłku do swoich bieżących możliwości i uprawiać sport systematycznie. Umiarkowaną aktywność warto oczywiście przeplatać co jakiś czas bardziej energicznymi ćwiczeniami, które znacznie przyspieszą tętno i pozwolą się bardziej zmęczyć. Ciekawą opcją okazuje się być trening EMS, który wspaniale pobudza do pracy mięśnie poprzez ich elektrostymulację.

Nietypowy trening przynoszący wiele wymiernych korzyści

Trening EMS to rozwiązanie dla każdego, kto chce w stosunkowo krótkim czasie, bez większego wysiłku, uzyskać upragnioną sylwetkę – wysmuklić ciało, pozbywając się zbędnej tkanki tłuszczowej i zwiększyć masę mięśniową. Jest to opcja przeznaczona zarówno dla amatorów, jak i osób aktywnych fizycznie, które regularnie uprawiają różne dyscypliny sportowe. Wystarczy miesiąc treningów EMS, aby zobaczyć pierwsze efekty. Zanim zaczniemy swoją przygodę z treningiem EMS, wykonywana jest analiza składu ciała, na podstawie której trener dobiera optymalny rodzaj ćwiczeń, dostosowany do kondycji i tego, co dana osoba pragnie uzyskać. Trening EMS wykonywany jest w specjalnym stroju, wzbogaconym o elektrody. Wysyłają one impulsy elektryczne, które stymulują mózg w taki sposób, aby aktywował on mięśnie do wzmożonego wysiłku. Należy od razu zaznaczyć, że jest to całkowicie bezpieczne i nie wiąże się z żadnym dyskomfortem. Trening EMS pozwala na znaczne skrócenie czasu trwania aktywności fizycznej –dwudziestominutowa elektrostymulacja mięśni odpowiada trzygodzinnemu treningowi siłowemu.

Czego można spodziewać się po treningu EMS?

W przypadku treningu EMS dobiera się ćwiczenia w taki sposób, aby możliwe było uzyskanie założonych celów treningowych, a poprzez elektrostymulacje pobudza się konkretne partie mięśniowe. Oczekiwać można zredukowania tkanki tłuszczowej, poprawienia wydolności fizycznej organizmu, wzmocnienia mięśni, ujędrnienia skóry i zniwelowania cellulitu. Zaletą treningu EMS jest także zmniejszenie dolegliwości bólowych ze strony stawów i kręgosłupa.

Artykuł powstał we współpracy z SmartGym Sopot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *