Czy możemy stosować jeden preparat do mokrego i suchego kaszlu?

Kaszel suchy i mokry to zupełnie dwa różne objawy i etapy choroby. Kaszel suchy wydaje się znacznie bardziej uporczywy, a jego ataki są nagłe i trudne do zwalczenia. Najczęściej atakuje nas w nocy, co uniemożliwia spokojny sen. Pojawia się zatem pytanie jak odróżnić kaszel suchy i mokry oraz czy dobrym pomysłem jest stosowanie jednego leku na oba te rodzaje?

Kaszel jest reakcją obronną naszego organizmu i jest częstym towarzyszem podczas choroby. Początkowo do czynienia mamy z kaszlem suchym, który w przeciwieństwie nie daje wrażenia specyficznego “odrywania się” flegmy od gardła. W zamian czujemy jakby ugrzęzło nam piórko w przełyku, które cały czas daje o sobie znać, szczególnie podczas snu. Odczuwamy zatem drapanie i niepohamowaną potrzebę kasłania. Kaszel mokry zatem pozwala wykrztusić z gardła zalegającą substancję. W zależności od rodzaju kaszlu zaleca się stosowanie różnych leków. W przypadku kaszlu suchego świetnie sprawdzi się syrop LevoPront, którego działanie odbywa się w drogach oddechowych, a nie jak w przypadku innych leków – w centralnym układzie nerwowym. Więcej na temat specjalistycznych leków na różne rodzaje kaszlu można poczytać na stronie Levopront.pl. W składzie znajdziemy szereg składników aktywnych, które pozwolą szybko i skutecznie zwalczyć ten nieprzyjemny objaw choroby. Syrop na kaszel można przyrządzić także samodzielnie, tu najlepiej sprawdzi się cebula. Wystarczy pokroić cebulę, zasypać cukrem, poczekać aż wydzieli się sok, a następnie przyjmować go 2-3 razy dziennie po jednej łyżeczce.

Ponadto powinniśmy zadbać o kilka innych rzeczy, np. zaopatrzyć się w miód lub sok malinowy i postawić sobie jeden ze specyfików na nocnej szafce, aby w razie nagłego “ataku” mieć pod ręką ratunek. Warto również przed zaśnięciem przyjąć odpowiedni lek, a także wywietrzyć pomieszczenie i zadbać o prawidłowe nawilżenie powietrza – głównie w sypialni. Sprawdzić mogą się także maści miętowe lub z eukaliptusem, które stosowane na klatkę piersiową nie tylko zahamują kaszel, ale także udrożnią odrogi oddechowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *