Chlamydia

Chlamydia to choroba weneryczna przenoszoną drogą płciową. Jest powodowana przez bakterie Chlamydia trachomatis. Bakterie te mogą zainfekować drogi moczowe i narządy rodne, gdyż są przekazywane poprzez kontakty seksualne.

Taka samo jak pozostałe choroby weneryczne, chlamydia może być leczona antybiotykami. Ale ponieważ chlamydia często nie powoduje żadnych objawów, osoba może być nią zainfekowana, nie wiedząc nawet o tym. Wskazane jest, aby osoby aktywne seksualnie, badali się przynajmniej raz w roku pod kątem chlamydii. Wskazane jest także, aby podjąć środki ostrożności, mogące zapobiec zarażeniu się Chlamydią.

Choroba weneryczna chlamydia może rozwijać się nawet kilka tygodni lub miesięcy, zanim zostanie odkryta. Kobiety mogą w tym czasie odczuwać pieczenie podczas oddawaniu moczu, ból w podbrzuszu. Bardzo często są także upławy i podrażnienia pochwy. Pozostawiona bez leczenia może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak zapaleniem narządów miednicy mniejszej. Choroba może znacznie wpłynąć na jajniki, jajowody, macicę, szyjkę macicy oraz pochwę.

Chlamydia, podobnie jak inne choroby weneryczne jest uleczalna antybiotykami. Jeżeli została wykryta wcześnie, to przy zastosowaniu antybiotyków z apteki euroClinix, jej objawy mogą ustąpić w ciągu 7 do 10 dni.

Jeden komentarz do “Chlamydia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *