Bezdech senny u dziecka

Bezdech senny jest zaburzeniem, które może prowadzić do upośledzenia wymiany tlenu w płucach. Typowymi objawami są między innymi krótkie przerwy w oddychaniu czy też chrapanie. Do czego może jeszcze prowadzić bezdech senny?

Można wyróżnić trzy różne rodzaje bezdechu sennego u dziecka. Pierwszym z nich jest bezdech senny, który może zostać wywołany przez przeszkodę, która Drugi polega na błędnym wysyłaniu sygnałów z mózgu bezpośrednio do mięśni oddechowych. Trzeci typ oddechu jest połączeniem dwóch ww. oddechów. Leczenie bezdechu sennego u dziecka powinno być leczone od razu. Jednym ze sposobów jest właśnie inhalator dla dzieci, który jest łatwo dostępny. Rozpoznanie bezdechu sennego u dziecka może być kluczowe, gdyż nie zawsze widać je gołym okiem. Dzięki odpowiedniemu testowi, które monitoruje między innymi fale mózgowe i ruch gałek ocznych, będziemy wiedzieli czy dziecko choruje na tą przypadłość. Niestety badanie można wykonać tylko w określonych warunkach. W większości przypadków to właśnie migdałki są winne bezdechowi sennemu. Po ich usunięciu problem zazwyczaj ustępuje.

 Źródła problemu mogą być różne, dlatego ważne jest wykonanie badania. Czasami problem leży także w większej masie ciała. Lekarze zalecają też w niektórych przypadkach zrzucenie dodatkowej masy ciała. Ponadto takie dziecko powinno być pod stałą opieką specjalisty. Nie jest do końca powiedziane, jak rozpoznać objawy bezdechu sennego. Należy ściśle trzymać się zaleceń lekarza. Samego chrapania nie należy diagnozować jako bezdech senny, gdyż wiele dzieci może to robić. Dzieci z bezdechem sennym mogą mieć trudności w swobodnym oddychaniu, czasami występuje także kaszel. Można zauważyć także płaczliwość i rozdrażnienie. Mogą także zasypiać o nietypowych porach. Chociaż wraz ze wzrostem dziecka ta przypadłość zanika, to niestety kiedy trwa dłużej, może powodować problemy z koncentracji i podczas nauki. Dlatego owa przypadłość należy leczyć jak najszybciej. Chociaż choroby układu krążenia i układu oddechowego należą do rzadkości, to mogą się pojawić u Twojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *