Pieluchomajtki czy bielizna chłonna – sprawdź podobieństwa i różnice

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która wymaga podjęcia zdecydowanych kroków. Jednym z nich jest zaopatrzenie się w specjalistyczne produkty chłonne. Należą do nich m.in. bielizna chłonna oraz pieluchomajtki dla dorosłych. Który z produktów wybrać i czym się kierować podczas wyboru? Poznaj podobieństwa i różnice pomiędzy nimi!

Pieluchomajtki dla dorosłych – charakterystyka produktu

Pieluchomajtki są specjalistycznym produktem chłonnym dedykowanym osobom dorosłym, które borykają się z nietrzymaniem moczu w stopniu średnim, ciężkim oraz bardzo ciężkim. Ich zadaniem jest zapewnienie komfortu użytkownikowi oraz ochrona skóry. Odpowiednio dobrane pieluchomajtki dla dorosłych gwarantują czystość i suchość skóry, chronią przed przeciekaniem oraz nieprzyjemnym zapachem. Można je stosować zarówno w dzień, jak i w nocy.

Pieluchomajtki są dość grube, dzięki czemu cechują się wysokim stopniem chłonności. Jednocześnie nadal pozostają wygodne i przyjazne skórze. W zależności od modelu posiadają pas biodrowy bądź rzepy do wygodnego i bezpiecznego ściągania, gdy produkt jest zużyty i wymaga wymiany. Doskonale sprawdzają się szczególnie w przypadku osób starszych, leżących.

Bielizna chłonna – charakterystyka produktu

Bielizna chłonna to produkt, który został stworzony na podobieństwo zwykłej bielizny. Właściwie dobrana, zapewnia ochronę w przypadku występowania średniego i ciężkiego stopnia nietrzymania moczu. Jest stosunkowo cienka i bardzo wygodna. Nie krępuje ruchów i nie odznacza się pod odzieżą.

Zakładanie i zdejmowanie bielizny jest bardzo proste. Po bokach posiada ona specjalne szwy, które wystarczy rozerwać w celu wymiany produktu. Jest odpowiednia do stosowania w dzień i w nocy. Sprawdza się w przypadku osób borykających się z NTM, które jednak wciąż pozostają aktywne.

Pieluchomajtki i majtki chłonne – podobieństwa i różnice

Pieluchomajtki dla dorosłych są produktem zapewniającym nieco wyższy stopień chłonności niż bielizna chłonna. Może je stosować nawet w przypadku bardzo ciężkiego stopnia NTM. Różnice pomiędzy produktami widoczne są także w ich budowie. Majtki chłonne są cieńsze, nie widać ich pod ubraniem, dzięki czemu dają poczucie pełnej swobody i dyskrecji. W przypadku osób chodzących, aktywnych sprawdzą się lepiej niż pieluchomajtki.

Jakie są podobieństwa? Przede wszystkim produkty te – pod warunkiem, że są właściwie dobrane pod względem rozmiaru – zapewniają ochronę przed przeciekaniem, nieprzyjemnym zapachem, dbają o czystość i suchość skóry. Dzięki temu osoba je nosząca może czuć się swobodnie i komfortowo.

Alternatywa dla pieluchomajtek i bielizny

Nietrzymanie moczu występuje nie tylko u osób starszych i bardzo chorych. Może dotknąć tak naprawdę każdego z nas, w różnym stopniu. Co w sytuacji, gdy pieluchomajtki czy bielizna nie są potrzebne, bo stopień NTM można określić jako bardzo lekki? Wówczas wystarczającą ochroną mogą okazać się specjalistyczne wkładki bądź podpaski. Nie są to jednak produkty wyłącznie dla kobiet. Wkładki dedykowane są także mężczyznom. Mają one anatomiczny kształt, dzięki czemu doskonale dopasowują się do męskiego ciała, zapewniając komfort i swobodę poruszania.

Dlaczego produkt musi cechować się najwyższą jakością?

Warto mieć świadomość tego, że niestety czasem taniej znaczy drożej. Co przez to rozumieć? Otóż bardzo tanie produkty niestety często nie spełniają swojej roli w należyty sposób. Szybciej się zużywają (należy je częściej wymieniać), nie zawsze stworzone są z materiałów „oddychających”, chroniących skórę, mogą chronić w niewystarczającym stopniu przed przeciekaniem i nieprzyjemnym zapachem.

O wiele lepszym wyborem są zatem specjalistyczne produkty dedykowane osobom borykającym się z nietrzymaniem moczu, jak np. te oferowane przez markę TENA. Możliwa jest ich refundacja. Warto porozmawiać na ten temat z lekarzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *