Jaki materac wybrać dla alergika?

Leczenie alergii polega przede wszystkim na wyeliminowaniu alergenów i łagodzeniu objawów (takich jak katar, kaszel czy kichanie). Jak sobie pomóc, gdy jesteśmy uczuleni na roztocza (czy mówiąc potocznie: na kurz)? Przecież jest to alergen, którego nie da się całkowicie pozbyć. Trzeba wówczas zwracać baczną uwagę na dobór odpowiednich akcesoriów, takich jak materac do spania. To właśnie w materacu i pościeli bytują całe kolonie roztoczy. Podpowiadamy zatem, jaki materac będzie najlepszy dla alergika.

Materac antyalergiczny – czyli jaki?

W przypadku materaca dla alergika znaczenie ma każdy aspekt – zarówno konstrukcja materaca, jak i zastosowane do jego wyrobu materiały. Z pewnością odpadają materace sprężynowe, ponieważ taka konstrukcja sprzyja namnażaniu się roztoczy i drobnoustrojów. Lepszym wyborem są materace wykonane z pianki termoelastycznej lub lateksowej. Takie materace nie chłoną wilgoci, a zatem nie stwarzają roztoczom warunków do przeżycia. Te mikroskopijne pajęczaki potrzebują bowiem wilgotnego i ciepłego miejsca do życia i zwiększenia liczebności.

Do mieszanki pian można natomiast dodawać substancje, które dodatkowo zapobiegają rozwojowi bakterii i patogenów, a także pleśni (na przykład olejki eteryczne). Materace piankowe to nie jedyny wybór. W celu złagodzenia objawów alergii warto sięgnąć po ekologiczne i naturalne wyroby. Doskonale sprawdzają się szyte na zamówienie materace, wykonane z polskiej bawełny z naturalnym wypełnieniem – materace gryczane oraz gorczycowe. Znajdziesz je w sklepie internetowym: https://dlazdrowia.sklep.pl/pol_m_Materace-gryczane-i-gorczycowe_Materace-gorczycowe-274.html.

Materac gorczycowy – spokojny sen alergika

Taki materac można położyć na materacu piankowym lub bezpośrednio na podłożu. Jest to materac, który nie nagrzewa się oraz nie chłonie wilgoci. W związku z tym doskonale sprawdzi się jako materac antyalergiczny. Co istotne – gorczyca biała wykazuje silne właściwości antybakteryjne, grzybobójcze i przeciwzapalne. Dodatkowo posiada specyficzne biopole, które oddziałuje na organizm w sposób holistyczny – neutralizuje negatywne działanie smogu elektromagnetycznego, wspomaga odporność, usprawnia układ kostny, rozluźnia i redukuje napięcie, przeciwdziała bólom mięśniowym.

Podobne właściwości wykazuje łuska gryki, a zatem materac gryczany również będzie dobrym wyborem dla alergika. Poza wspomnianymi zaletami takie materace działają antystresowo oraz łagodzą bóle w schorzeniach kręgosłupa. Można się zdecydować również na materace gryczano-gorczycowe. Dodatkowo należy wspomnieć, że są to niezwykle wygodne materace, które zapewniają wysoką jakość snu. Skonstruowane są w taki sposób, by tworzyły rzędy kanalików w kształcie kwadratu 12 × 12 cm. Dzięki temu są stabilne, a wypełnienie się nie przesuwa.

Jak zatem widać – natura sprzyja alergikom, a ekologiczne materace gryczano-gorczycowe z pewnością pomogą wyeliminować nieprzyjemne objawy uczulenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *