Wiek, a problemy z pryszczami
Są pewne okresy w naszym życiu, o których możemy raczej już zapomnieć. I trądzik jest jednym z tych okresów. Z pewnością jest to kłopotliwy etap, który wpływa nie tylko skórę, ale również na pewność siebie. Trądzik jest chorobą skórną, związaną z zablokowaniem porów, w wyniku zmian skórnych. Trądzik można zasadniczo można podzielić na dwie główne kategorie. Trądzik niezapalny. Zmiany trądzikowe pojawiają się jako zamknięte zaskórniki lub wągry (otwarte zaskórniki). Kiedy bakterie i sebum zostają uwięzione w porach poniżej powierzchni skóry, pojawiają się jako białe plamy. Kiedy pory otwierają się na powierzchni skóry, to ich zawartość zostaje utleniony i robi się czarna. Trądzik zapalny. Tutaj zmiany trądzikowe są czerwone i bardzo widoczne. Mogą w nich pojawić się grudki, krosty, torbiele i guzki. Prawie każda osoba dotknięta którymś z tych rodzajów choroby, chce znaleźć sposób na trądzik.
Trądzik najczęściej występuje u kobiet w wieku 10-17 lat, oraz u mężczyzn 14-19 lat. Późny trądzik może czasami dotknąć osób w wieku 25 lat lub starszych. Częstotliwość występowania trądziku jest niższa Azjatów i Murzynów, a jeszcze rzadsza w Chinach. Pryszcze mogą się pojawiać na twarzy, szyi, klatce piersiowej, plecach i ramionach. Czy są sprawdzone sposoby na trądzik? Tak. Skuteczny sposób na trądzik to odpowiednie dbanie o własną higienę. Należy także wiedzieć o tym, że stres może nasilać występowanie trądziku. Kiedy pryszcze pojawiają się u nastolatków i dorosłych, poszukiwane są rozmaite sposoby na trądzik. Wybór odpowiedniej metody leczenia zależy od nasilenia zmian chorobowych i ich psychologicznego wpływu na jednostkę. Trądzik może być klasyfikowany jako trądzik łagodny, umiarkowany lub ciężki. Metody leczenie trądziku łagodnego wykorzystywane są w pierwszej kolejności.
ja męczyłem się z trądzikiem do 30 roku życia ale na szczęście już o tym zapomniałem 🙂
Lata temu utarło się że trądzik to zmora młodzieńczej cery nastolatków. Coraz częściej problemy ze skórą mają również osoby w starszym wieku. Trądzik to nie tylko kwestia wieku ale również hormonów.