Sok z aloesu – co w nim wyjątkowego?

Istnieje wiele powodów, którym sok z aloesu może zawdzięczać swoją dzisiejszą popularność. Mimo że nie jest typowym napojem, po który sięgamy, odczuwając pragnienie, z pewnością zawsze warto mieć go pod ręką. Co sprawia, że ten niezwykły suplement diety jest przez wielu z nas tak chętnie wybierany?

Właściwości soku z aloesu

Ciekawy i jedyny w swoim rodzaju smak to tylko jeden z powodów, dla których wielu z nas tak chętnie sięga co jakiś czas po sok z aloesu. Okazuje się, ze jego regularne stosowanie może przynieść naprawdę wiele korzyści, które przyczynią się do ogólnej poprawy naszego zdrowia. Pierwszą z zalet spożywania aloesu jest wzmocnienie odporności – to sposób szczególnie lubiany przez zwolenników naturalnych preparatów na bazie roślin. Co więcej, preparat wykazuje pozytywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie jelit oraz sprzyja oczyszczaniu i detoksykacji organizmu. Sok z aloesu chętnie wybierają osoby, których dotyczy problem zaparć, ale także ci, którzy starają się zrzucić zbędne kilogramy – wspiera bowiem odchudzenie. Stosowany zewnętrznie, wspomaga regenerację naskórka i w znacznym stopniu redukuje ryzyko wystąpienia podrażnień. Często jest dodawany do różnego rodzaju kosmetyków ze względu na swoje nawilżające i odświeżające właściwości. Co ciekawe, może być stosowany także bezpośrednio na skórę głowy w celu wzmocnienia struktury włosów i przyspieszenia ich wzrostu. Do mniej znanych zastosowań soku z aloesu możemy zaliczyć także płukanie jamy ustnej (łagodzi stany zapalne) i redukowanie skutków ukąszeń owadów.

Sok z aloesu – zalecane spożycie

Wewnętrzne stosowanie soku z aloesu, przyjmowanego w formie suplementu diety, powinno kierować się określonymi zasadami dla uzyskania jak najlepszych efektów. Zaleca się spożywanie 25 ml soku dwukrotnie w ciągu dnia (lub raz dziennie w porcji 50 ml), najlepiej pół godziny przed posiłkiem. Dlaczego nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki? Pomimo swoich cennych właściwości przyjmowany w zbyt dużych ilościach sok z aloesu może spowodować straty w gospodarce elektrolitowej organizmu. Zdarza się to jedynie w przypadku jego długotrwałego spożywania. Do przeciwwskazań zaliczymy natomiast ciążę i okres karmienia piersią, hemoroidy oraz choroby nerek i jelit – takie przypadki wymagają konsultacji lekarskiej, a najlepiej całkowitego wstrzymania się od zażywania suplementu. Należy pamiętać, że po otwarciu butelki sok z aloesu musi być przechowywany w lodówce i dla zachowania swoich zdrowotnych właściwości powinien zostać spożyty w ciągu 3 najbliższych tygodni.

2 komentarze do “Sok z aloesu – co w nim wyjątkowego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *