Kto powinien zaopatrzyć się w irygator do zębów?

Dokładne szczotkowanie zębów, stosowanie płynu do płukania jamy ustnej i nici dentystycznej oraz regularne przeglądy dentystyczne to absolutna podstawa. Niekiedy potrzebujemy jednak dodatkowych zabiegów – z pewnością przyda nam się do tego irygator do zębów. Skąd wiemy, że powinniśmy go stosować?

Irygator do zębów – dlaczego warto w niego zainwestować

Technologia jest sprzymierzeńcem naszych zębów nie tylko w salonach dentystycznych – na co dzień także możemy stosować wynalazki wspomagające higienę jamy ustnej. Podczas gdy wiele osób zdążyło już docenić działanie szczoteczek sonicznych, coraz więcej z nas nabywa także irygator. Jest to poręczne urządzenie, służące do dokładnego czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Nie przebiega to jednak tak, jak w przypadku nici dentystycznych czy wykałaczek – to urządzenie bazuje na działaniu płynu pod odpowiednim ciśnieniem. Irygator doskonale dociera w ten sposób do trudno dostępnych miejsc, usuwając z nich resztki jedzenia. Skutecznie zapobiega w ten sposób próchnicy, jednocześnie nie narażając wrażliwych dziąseł na podrażnienia, z jakimi może wiązać się użycie innych metod. Używanie irygatora szczególnie zaleca się osobom, które posiadają stosunkowo ciasne przestrzenie międzyzębowe, a także tym, które zmagają się z krwawieniem dziąseł. Jego działanie nie tylko ich nie uszkadza, ale wręcz wzmacnia – wszystko za sprawą masażu strumieniem wody.

Jaki irygator wybrać?

Obecnie znajdziemy na rynku wiele irygatorów w różnych wydaniach, a co za tym idzie – w bardzo zróżnicowanych cenach. Generalnie tego typu urządzenia możemy podzielić na stacjonarne i bezprzewodowe, a wybór konkretnego modelu będzie zależał od naszych indywidualnych preferencji. Stacjonarny irygator domowego użytku posiada pojemny zbiornik na wodę lub płyn i pozwala uzyskać większe ciśnienie. Doskonale sprawdzi się w dużej łazience, o ile posiadamy na niego miejsce. Dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na takie warunki, lub po prostu często podróżują, z pewnością odpowiedniejsza okaże się druga opcja. Irygator może posiadać zaawansowaną w różnym stopniu opcję regulacji strumienia – prostego (służącego do czyszczenia) lub spiralnego (do masażu). Do urządzeń dostępnych w sprzedaży często dołączane są wymienne końcówki, dysze, a nawet szczoteczki do zębów. Najbardziej opłaca się zainwestować w pełen zestaw, który na długi czas oszczędzi nam myślenia o jego uzupełnianiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *