Jak wybrać krem do twarzy?

Inwestowanie w drogi krem, zwłaszcza w ciemno jest dość ryzykowne. Na samym początku warto się zorientować, jaki krem do twarzy będzie najodpowiedniejszy. Każda cera jest inna, dlatego też wymaga odrębnej pielęgnacji.

Rodzaje kremów do twarzy

Jest mnóstwo kremów do twarzy na różne dolegliwości, między innymi na zmarszczki i trądzik. Kremy do twarzy przeznaczone do zmian trądzikowych mają za zadanie wnikanie wewnątrz skóry, i usunięcie źródła problemu. Z kolei kremy przeciwzmarszczkowe mają spowolnić proces starzenia się skóry. Mamy także odpowiednie kremy z filtrami, które chronią przed słońcem. Nie można stosować tego samego kremu, do każdego rodzaju cery. Zabronione jest wręcz stosowanie kremu przeznaczonego do cery normalnej, a mając cerę tłustą czy też trądzikową. Jeśli jednak masz problem z określeniem rodzaju cery, to koniecznie wybierz się do kosmetyczki. Rozpoznanie cery zaczyna się od wywiadu i wizualnego stanu skóry. Cera tłusta często się świeci, dlatego konieczne jest stosowanie odpowiednich kremów. Najbardziej uniwersalną jest cera normalna, nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań do stosowania danego  kremu.

Jak wybrać idealny krem?

Cera tłusta ma charakterystyczną świecącą powłokę. Taka cera bardzo często jest narażona na powstawanie zaskórników. Do zdecydowanych zalet tego rodzaju skóry jest to, że starzeje się ona dużo wolniej. Warto stosować kremy o lekkiej konsystencji. Kremy do twarzy dla cery suchej powinny być bogate w kremową konsystencję. Ten rodzaj skóry ma tendencję do napinania, przez co bardziej są widoczne zmarszczki na powierzchni twarzy. Najtrudniejszą w pielęgnacji może być cera mieszana, która w okolicach brody i nosa ma tendencję do przetłuszczania się, z kolei na policzkach jest strasznie sucha. Ukojenie takiej cerze zapewnią kremy nawilżające. Warto zwrócić uwagę na kremy hipoalergiczne, do cery wrażliwej. Jeśli masz taką możliwość, to przed zakupem wypróbuj preparat. Możesz poprosić o próbkę w swojej drogerii. Idealny krem do twarzy to po prostu taki, który spełnia wszystkie Twoje wymagania. Taki kosmetyk powinien być dobierany według własnych upodobań.

3 komentarze do “Jak wybrać krem do twarzy?

 • 11 stycznia 2018 o 16:32
  Bezpośredni odnośnik

  Powinno się również stosować kremy stosownie do wieku. Tak więc inne w wieku 30 lat , 40 czy 50.

  Odpowiedz
 • 25 stycznia 2018 o 21:45
  Bezpośredni odnośnik

  Racja, kremy należy dobierać do wieku, ale również do warunków atmosferycznych (lato/zima) oraz pór dnia (dzień/noc). Moim zdaniem młode kobietki nie muszą dokonywać tych ostatnich wyborów.

  Odpowiedz
 • 19 marca 2018 o 12:50
  Bezpośredni odnośnik

  Nie ma jednego idealnego kremu do każdego rodzaju skóry. Każda skóra ma inne potrzeby. Trzeba bardzo długo poszukiwać i testować aby trafić na krem idealny, czyli taki który będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom naszej skóry.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *