Jak wybrać dobry żel pod prysznic?

Niestety, chociaż wydaje się to dość ważne, to w rzeczywistości niewielu ludzi faktycznie przykłada uwagę do wyboru odpowiedniego produktu do mycia się. Często nie wynika to z niedbalstwa, ale braku wiedzy na temat tego, jakie mydło lub żel pod prysznic są warte uwagi.

Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie – do czego właściwie służą nam środki czystości? Tak naprawdę spełniają one wiele funkcji, lecz ich właściwości w dużej mierze pokrywają się z przedziałem cenowym, na który się zdecydowaliśmy. Podstawowym zadaniem, jakie ma żel pod prysznic, to ułatwienie zbywania brudu z powierzchni naszego ciała. Znajdujące się w nim substancje, które zaburzają napięcie powierzchniowe wody, sprawiają, że przylegające do naszej skóry zanieczyszczenia poddają się o wiele szybciej.

Jaki żel pod prysznic dla delikatnej cery?

Kolejną kwestią jest łagodność danego preparatu. Jeśli posiadamy wrażliwą skórę, to nie powinniśmy decydować się na produkty o intensywnym działaniu lub na te, które wyposażone są w ziarenka do peelingu. Aby uniknąć podrażnień, należy postawić na taki żel pod prysznic, na którego etykiecie widnieje informacja odnośnie delikatności wobec ludzkiej skóry. Podobną cechę posiada większość produktów przeznaczonych dla dzieci, które, w ostateczności, także powinny dobrze się spisać.

Pielęgnacja i odświeżenie

Oprócz samego mycia, nie można zapomnieć o przyjemnym odświeżeniu i nawilżeniu swojej cery. Wiele z dostępnych na rynku środków czystości zawiera w sobie pewien procent balsamu lub kremu, który ma dodatkowo zapewnić nam miękką i jędrną skórę. Należy jednak liczyć się z faktem, że tego typu produkty często bywają nieco droższe.

Żel pod prysznic musi także dobrze pachnieć. W sklepach można znaleźć tysiące różnych aromatów, przeznaczonych zarówno dla mężczyzn, dzieci jak i kobiet. Dobrym pomysłem jest samodzielne testowanie tych produktów, których kompozycja zapachowa wydaje nam się interesująca. Warto zwrócić uwagę także na okres, przez jaki wybrany zapach się utrzymuje.

Istnieje wiele mydełek, które opierają się na unikalnych recepturach, przez co wykazują bardzo interesujące właściwości. Jednym przykładem może być rodzaj żelu, który po spłukaniu pozostawia na skórze odświeżające uczucie chłodu. Jest to prawdziwy hit, który na stałe zagościł w łazienkach wielu polskich rodzin. Popularne są także połączenia typu – żel pod prysznic wraz z szamponem.

Jeden komentarz do “Jak wybrać dobry żel pod prysznic?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *