Jak dbać o skórę latem?

Skóra w okresie letnim każdego dnia narażona jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Promieniowanie UVA i UVB w negatywny sposób wpływa na jej kondycję – poza tym, że na skutek ich działania skóra staje się przesuszona i wyraźnie odwodniona, zaczyna się też szybciej starzeć. W dodatku pozbawiona właściwej ochrony łatwo ulega poparzeniom i podrażnieniom. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia wszystkich negatywnych skutków kąpieli słonecznych, należy chronić i pielęgnować skórę każdego dnia. W jaki sposób?

Cała prawda o słońcu…

Choć kochamy słońce za piękny brązowy odcień, jaki nadaje skórze, nie możemy zapominać o tym, że długotrwałe kąpiele słoneczne są bardzo szkodliwe dla jej kondycji. Promieniowanie UVA i UVB w bardzo negatywny sposób wpływa na komórki skóry, uszkadzając ich strukturę. Rezultatem jest nie tylko wyraźna suchość i szorstkość, ale też zaburzenie wewnętrznej równowagi tkanki. Skóra narażona na bezpośredni kontakt ze słońcem i pozbawiona właściwej ochrony szybciej traci wodę. Może też ulec poparzeniu. Ponadto uszkodzenia komórek będące wynikiem nadmiernej ekspozycji słonecznej znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia chorób skóry, zagrażających naszemu zdrowiu i życiu, w tym również chorób nowotworowych. Promieniowanie słoneczne znacznie przyspiesza tempo starzenia się skóry, sprawiając, że szybciej traci ona swoją naturalną elastyczność i sprężystość. Sucha i odwodniona staje się też bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Aby chronić skórę w okresie letnim, przede wszystkim trzeba zadbać o zapewnienie jej skutecznej ochrony przeciwsłonecznej, najlepiej połączonej z odpowiednią pielęgnacją nawilżającą i antyoksydacyjną właściwymi dermokosmetykami.

Dermokosmetyki – zadbaj o skórę latem!

Aby odpowiednio zadbać o skórę w okresie letnim, warto sięgać po dermokosmetyki zawierające filtry ochronne UVA/UVB, np. z serii Pharmaceris S. Wśród nich znajdują się produkty o zróżnicowanym stopniu ochrony przed szkodliwym promieniowaniem (SPF 30 – SPF 50+), co pozwala dopasować ich rodzaj do indywidualnych potrzeb skóry – im wyższy faktor, tym większy zakres ochrony. Pośród propozycji przygotowanych przez Pharmaceris znalazły się kremy i emulsje ochronne dedykowane różnym typom skóry, przeznaczone do pielęgnacji twarzy i ciała dla dorosłych i dzieci. Każdy z produktów poza skutecznym zabezpieczeniem dostarcza także substancji i składników odżywczych, niezbędnych do zachowania dobrej kondycji i zdrowego wyglądu skóry. Pharmaceris w swojej ofercie uwzględnił ponadto specyficzne potrzeby, opracowując preparaty przeznaczone do ochrony skóry wrażliwej, trądzikowej, oraz naczynkowej i z trądzikiem różowatym. We wszystkich tych preparatach poza kompleksem szerokopasmowych filtrów ochronnych znalazły się substancje zwalczające konkretne problemy skórne.

Ponadto w szerokim asortymencie marki jest też kilka propozycji dla najmłodszych, w tym krem zaopatrzony w 100% w filtry mineralne, którego można używać od pierwszych dni życia, oraz preparaty zawierające w składzie filtry fizyczne i chemiczne, dla dzieci od 6. miesiąca życia. Ze skutecznej ochrony przeciwsłonecznej może więc korzystać cała rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *