Dermapen – mezoterapia mikroigłowa urządzeniem Dermapen 4

Gabinety kosmetyczne oferują wiele zabiegów odmładzających, które cieszą się rosnącą popularnością klientów, zwłaszcza kobiet. W tym wpisie skupimy się na zabiegu, jakim jest mezoterapia mikroigłowa. Polega ona na wstrzykiwaniu niewielkiej ilości substancji leczniczych (np. kwas HA, kompleksy multiwitaminowe, aminokwasy, składniki mineralne). Oczywiście nie tylko same substancje są istotne. Ważny jest też sprzęt wykorzystywany podczas mezoterapii. Jednym z najlepszych tego typu urządzeń jest tzw. Dermapen 4.

Dermapen 4 – dlaczego jest lepszy?

Mezoterapia mikroigłowa, jak wskazuje nazwa zabiegu, polega na kontrolowanym nakłuwaniu ciała i wpuszczaniu substancji pobudzających skórę. Jeżeli mówimy o urządzeniu, jakim jest Dermapen 4, przede wszystkim należy podkreślić, że jest to sprzęt bardzo uniwersalny. Wystarczy zauważyć, że Dermapen 4 sprawdzi się nie tylko w zabiegach przeciwzmarszczkowych oraz anti-aging. To wielofunkcyjne urządzenie można stosować także do terapii blizn (np. potrądzikowych), rozstępów i głębokich bruzd. Co więcej, sprawdzi się on także podczas terapii łysienia, a nawet w zabiegach obkurczających.

Sam Dermapen 4 to urządzenie wykorzystujące opatentowaną technologię pulsujących igieł. Urządzenie jest skuteczne i bezpieczne. Pozwala też na różną głębokość nakłuć od 0,2 do 3 mm. Każdy kartridż jest wyposażony w 16 jednorazowych igiełek. Są one cienkie, a przy tym wytrzymałe. Dzięki temu jest to zabieg znacznie skuteczniejszy niż nakłuwanie ciała strzykawką.

Dermapen – wskazania do mezoterapii

Jako że Dermapen 4 to urządzenie bardzo uniwersalne, zabiegi z wykorzystaniem tego sprzętu można wykonywać na twarzy, szyi, dekolcie, udach, pośladkach czy głowie. Jeżeli mówimy o jakichś wskazaniach do zabiegu mikronakłuwania, wymienić należy m.in.: przebarwienia, zmarszczki, utrata jędrności skóry, brak jej witalności i energii, cienka i wiotka cera, trądzik i blizny potrądzikowe, przebarwienia skóry, rozstępy, blizny, rozszerzone pory czy łysienie.

Dermapen – efekty zabiegu

Co jest najważniejsze, zabiegi z wykorzystaniem urządzenia Dermapen 4 są nie tylko bezpieczne, ale także zyskują na efektywności względem innych metod. Zabieg gwarantuje zagęszczenie, pogrubienie skóry, jej uelastycznienie i odżywienie. Zredukowane są także zmarszczki, rozstępy i blizny, a skóra staje się jaśniejsza. W końcu następuje wzrost syntezy kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Jak wygląda zabieg Dermapenem?

Zabieg urządzeniem Dermapen 4 nie jest skomplikowany. W zasadzie jest to kilka następujących po sobie czynności. Wszystko zaczyna się od oczyszczania skóry z zanieczyszczeń. Następnie kosmetolog nakłada maść znieczulającą i po odczekaniu około pół godziny przystępuje do zabiegu Dermapenem.

Już po zabiegu pacjent musi stosować się do zaleceń specjalisty. Wytyczne dotyczą przede wszystkim zasad higieny, pielęgnacji twarzy i ochrony skóry przed słońcem. Przez pewien okres należy też zaniechać korzystania z pewnych zabiegów estetycznych i kosmetycznych. Dla szybszej regeneracji i ochrony skóry myje się ją łagodnym preparatem na bazie wody, który przyspiesza gojenie.

Dermapen w Katowicach – gdzie skorzystać?

Pacjenci zdecydowani na zabieg Dermapenem powinni wybierać gabinety o wysokich ocenach pacjentów i dużej renomie. Takie gabinety zatrudniają doświadczony personel, który cały czas podnosi swoje kwalifikacje na szkoleniach i warsztatach kosmetycznych. Dobrym przykładem jest klinika kosmetologii NL-Clinic z Katowic (https://naturallook.com.pl/) mieszcząca się przy ulicy Obroki 68. Oczywiście pacjent znajdzie tam również sprzęt najwyższej jakości, który jest efektywny, a przy tym także bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *