ABC pielęgnacji wymagającej cery naczynkowej

Odpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej wymaga stosowania właściwych kosmetyków i zdrowej zróżnicowanej diety. Ze względu na to, że naczynka krwionośne na takiej skórze, łatwo się rozszerzają i stają się nieelastyczne, powstają liczne zaczerwienienia oraz pajączki. Jak należy w takim razie prawidłowo dbać o cerę naczynkową?

Problem cery naczynkowej

Cerę naczynkową posiadają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Pierwsze jej objawy pojawiają się zazwyczaj około dwudziestego roku życia. W większości przypadków jest to kwestia genetyczna, szczególnie u osób, które posiadają skłonności do zaczerwienień i podrażnień. Zmiany rumieniowe, pojawiają się najczęściej pod wpływem silnych emocji, stresu, wysokiej temperatury czy podczas spożywania alkoholu. Nawet jeśli początkowo zanikają, z czasem dochodzi do ich utrwalenia, poprzez powstanie teleangiektazji, czyli potocznych pajączków. Dlatego warto, jak najszybciej podjąć odpowiednią pielęgnację wymagającej cery naczynkowej, która pomoże uodpornić skórę na negatywne działanie czynników zewnętrznych.

Odpowiednie kosmetyki dla cery naczynkowej

Jednym z ważniejszych elementów pielęgnacji cery naczynkowej jest dobór odpowiednich kosmetyków. Na rynku dostępnych jest wiele wyspecjalizowanych produktów, przeznaczonych właśnie dla tego typu skóry. W składzie dobrze dobranych kremów, znajdują się głównie witaminy C, K i E, które pomagają wzmocnić i uszczelnić naczynia krwionośne. Warto również zwrócić uwagę na wyciąg z kasztanowca lub arniki, działające przeciwzapalnie. Firmy takie jak Dermedic, Lierac Prescription, RedBlocker czy Capillin posiadają w swojej ofercie jedne z lepszych produktów, które przeznaczone są wyłącznie dla cery naczynkowej.

Sposoby na domową pielęgnację

Cera naczynkowa wymaga nieustannej pielęgnacji i kontroli. Do mycia, należy używać tylko letniej wody, gdyż ciepła rozszerza dodatkowo naczynia krwionośne. Konieczne jest unikanie słońca, a tym bardziej wizyt w solarium. Powinno się w miarę możliwości zrezygnować z gorących potraw, alkoholu, kawy i herbaty. Dodatkowo, nie wolno wyciskać rozszerzonych ujść gruczołów łojowych i krostek, gdyż może to tylko niepotrzebnie podrażnić skórę.

Jeden komentarz do “ABC pielęgnacji wymagającej cery naczynkowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *