Czym są implanty zębowe?

[REKLAMA]

Każda osoba chciałaby posiadać piękny i zdrowy uśmiech. Niestety na skutek przebytych chorób, czy wypadków stan zębów może nie być satysfakcjonujący. Jednym ze sposobów na jego poprawę są implanty zębów. Pozwalają one zastąpić naturalne uszkodzone lub wyrwane zęby w sposób niezauważalny dla postronnych osób.

Co to implanty zębowe?

Implant umożliwia odtworzenie utraconego zęba. Jest to specjalna śruba wykonana z biozgodnego materiału, która jest wszczepiana w miejsce korzenia zęba. Po zabiegu wszczepienia implantolog pobiera wycisk z naszej szczęki w celu wykonania protezy korony zębowej. Przy pomocy implantów można odbudować nawet kilka zębów. W zależności od umiejscowienia w szczęce lekarz decyduje ile śrub wszczepić pacjentowi i w jaki sposób wykonać protezę.

Przygotowanie do zabiegu wszczepienia implantów

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent powinien wykonać zdjęcia obrazowe zgryzu. Lekarz może zlecić standardowy pantomogram czyli panoramę RTG, lub tomografię komputerową szczęki i żuchwy. Obraz z tomografu jest trójwymiarowy co daje dokładny ogląd na stan kości, zatok jak i nerwów. Dzięki temu lekarz ma dużo więcej informacji co pozwala na przeprowadzenie zabiegu w bezpieczny oraz najmniej inwazyjny dla pacjenta sposób. Zaleca się również wykonanie podstawowej morfologii jeśli nie była wykonywana w ostatnim okresie oraz określenie czasu krzepnięcia krwi.

Przebieg zabiegu wszczepienia implantów

Zabieg wszczepienia implantów trwa zazwyczaj ok. 30 minut. Wykonywany jest w większości przypadków w znieczuleniu miejscowym, jednak lekarz może zdecydować się na wykonywanie zabiegu pod narkozą. W pierwszej kolejności implantolog nacina dziąsło i zaznacza miejsca wszczepienia implantu. Następnie wykonuje się frezowanie płaskie i poszerzające, a w ostatnim etapie gwintowanie łoża. W tak przygotowane miejsce wkręca się implant. W zależności od wybranej formy leczenia ostatnim etapem jest zabezpieczenie implantu specjalną śrubą zabezpieczającą lub założenie gotowej korony zębowej.

Artykuł powstał we współpracy z ŚMIGIEL IMPLANT MASTER CLINIC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *