Ubezpieczenie dla prawdziwego sportowca – buduj formę na lato

Maratony, triathlony, rajdy na stałe goszczą w kalendarzach coraz większej liczby Polaków. Wraz z początkiem wiosny rozpoczynają się treningi i zawody w plenerze. Jak okiem sięgnąć polskie miasta zmieniają infrastrukturę w odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie sportem, kulturą fizyczną i zdrowym stylem życia. Coraz więcej osób w różnym wieku decyduje się rozpocząć przygodę z bieganiem, wyczynową jazdą na rowerze czy wspinaczką. Powstają nowe ścieżki rowerowe, ogólnodostępne siłownie w parkach miejskich, a w wiosenno-letnie weekendy arterie miast zamieniają się w trasy licznych biegów ulicznych.

Moda na bycie fit

Jak grzyby po deszczu rosną nowe kluby fitness, a dostęp do niektórych z nich jest możliwy przez 24 h. Trenować można więc prawie wszędzie i o dowolnej porze, wystarczą tylko chęci i  czas.

Ile kosztuje uprawianie sportu?

Koszty uprawiania sportu zależą od rodzaju wybranej aktywności fizycznej oraz od tego, czy sport uprawia się amatorsko, wyczynowo czy zawodowo. Amatorskie bieganie  bądź jazda na rolkach nijak się ma do wyczynowej wspinaczki czy biegów po górach. Dyscypliny uprawiane w plenerze, w trudnych lub specyficznych warunkach wymagają odpowiedniego sprzętu i wyposażenia. Koszty rosną, jeśli wynajmiemy trenera lub decydujemy się na  częste wyjazdy w celach treningowych  czy zakup lub serwisowanie specjalistycznego sprzętu sportowego. Ale dla zdrowia, pasji i satysfakcji nie liczą się pieniądze. O czym jeszcze nie można zapominać uprawiając sport?

NNW Sport, czyli ubezpieczenie dla aktywnych

Oczywiście o odpowiednim ubezpieczeniu. Sport to zdrowie, ale każda aktywność fizyczna  niesie  ryzyko urazua także wyrządzenia szkody innej osobie. Dlatego warto zadbać o odpowiednią ochronę i bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu i w odpowiednim momencie  kupić ubezpieczenie. Tego rodzaju polisę przygotowało TU Europa. Ubezpieczenie NNW Sport zapewnia kompleksową ochronę sportowcom amatorom oraz zawodowcom w zależności od wybranych opcji dodatkowych. Działa na terenie kraju oraz za granicą, nawet przez 365 dni w roku.

Jakie warianty posiada ubezpieczenie sportowe?

NNW Sport przygotowane przez TU Europa dostępne jest w dwóch wariantach.  Opcja podstawowa Standard gwarantuje:

  • odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu z sumą ubezpieczenia do 100 000 zł
  • świadczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego z sumą ubezpieczenia do 100 000 zł

Wariant rozszerzony ubezpieczenia NNW Sport to Standard Plus gwarantujący:

  • odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu – jest ono wypłacane na podstawie tabeli zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej (suma ubezpieczenia do 100 000 zł)
  • świadczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego z sumą ubezpieczenia do 100 000 zł

Oba warianty ubezpieczenia sportowego można uzupełnić o opcje dodatkowe w zależności od intensywności treningów, rodzaju uprawianej dyscypliny i innych potrzeb z nią związanych.

O jakie świadczenia dodatkowe można wzbogacić ubezpieczenie sportowca w TU Europa?

Starty w zawodach, maratonach czy innych imprezach sportowych wiążą się z opłatami, które mogą być bezzwrotne bez względu na powód odwołania uczestnictwa. W NNW Sport można wybrać ubezpieczenie od rezygnacji z udziału w takich zawodach z sumą ubezpieczenia nawet do 1 500 zł.

Inne warianty dodatkowe w NNW Sport to m.in. odpowiedzialność cywilna (do 100 000 zł), zwrot kosztów rehabilitacji, leczenia i ratownictwa.

Ubezpieczenie sprzętu sportowego

Wraz z ubezpieczeniem dodatkowym, gwarantującym zwrot kosztów rehabilitacji, dostępne jest ubezpieczenie sprzętu sportowego na sumę do 20 000 zł, a także ubezpieczenie kosztów wypożyczenia takiego sprzętu na kwotę do 3 000 zł.

Elastyczny czas ubezpieczenia  NNW Sport

Sportowcy uprawiający swoją dyscyplinę zawodowo są zainteresowani zawarciem ubezpieczenia bez ograniczeń i na cały rok.  Dla sportowców amatorów, którzy swoje aktywności prowadzą głównie w sezonie wiosenno-letnim TU Europa przygotowało krótsze okresy ubezpieczenia. Można zatem zawrzeć polisę na:

  • 1 – 30 dni
  • 3 miesiące
  • 6 miesięcy
  • 12 miesięcy

Jak kupić ubezpieczenie NNW Sport?

Ubezpieczenie dla sportowców jest dostępne na stronie http://tueuropa.pl/ubezpieczenie-nnw-sport.htm . Zakup zajmuje chwilę, wystarczy wypełnić wniosek online, opłacić składkę przelewem internetowym lub poprzez płatność elektroniczną,  a w kilka chwil po dotarciu płatności  polisa zostanie potwierdzona mailowo i SMS-em.

Tak niewiele trzeba, aby każdy trening czy zawody sportowe przebiegały w przyjemnej i bezstresowej atmosferze. Sport ma służyć zdrowiu, sprawiać przyjemność, kształtować charakter i wyzwalać nową energię. Bez względu na to, czy taka aktywność  ma charakter amatorski, zawodowy czy wyczynowy, warto zadbać o bezpieczeństwo, które zapewni specjalnie stworzona polisa NNW Sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *