Tenis, squash czy badminton? Który sport rakietowy wybrać?

Sporty rakietowe nie tracą na popularności, a szczególnym zainteresowaniem od jakiegoś czasu cieszy się squash. Zarówno on, jak i tenis czy badminton wymagają odpowiednich umiejętności oraz kondycji fizycznej. Każdy z tych sportów jest ogólnodostępny, dlatego też wiele osób trenuje je wyłącznie dla przyjemności, traktując to jako hobby. W niniejszym artykule podpowiemy, który z nich warto wybrać.

 

Gdzie szukać sprzętu do badmintona, tenisa i squasha?

Chcąc zacząć trenować którykolwiek z wymienionych sportów, trzeba posiadać odpowiedni sprzęt. Niezbędne są więc rakiety oraz piłeczki lub lotki. Najtańsze i najłatwiej dostępne wydają się być rakiety do badmintona, jednak ich cena, podobnie jak rakiet do tenisa czy squasha, rośnie wraz z jakością. Będąc początkującym graczem nie warto inwestować w drogi sprzęt, dlatego też dobrym rozwiązaniem jest szukanie ofert sprzedaży rakiet do tenisa w serwisach ogłoszeniowych, takich jak https://sprzedajemy.pl/sport-i-wypoczynek/tenis-i-pokrewne. Można znaleźć tam zarówno nowy jak i używany sprzęt, który świetnie sprawdzi się w przypadku początkujących osób.

 

Dlaczego warto grać w tenisa?

Gra w tenisa wymaga odpowiednich warunków, oprócz sprzętu, a więc rakiet tenisowych oraz piłek, niezbędny jest też kort tenisowy. W rozgrywce może brać udział od 2 do 4 osób, a sama gra polega na przebijaniu rakietą tenisową piłki na pole przeciwnika. Tenis ziemny jest jedną z dyscyplin olimpijskich, początkowo był grą popularną wśród wyższych warstw społeczeństwa Wielkiej Brytanii, a następnie został spopularyzowany i rozpowszechnił się na całym świecie. Aby grać w tenisa należy mieć bardzo dobrą kondycję oraz silne ręce. Dla niektórych osób swobodne operowanie rakietą tenisową jest zbyt trudne ze względu na jej ciężar. Niemniej sport ten cieszy się ogromnym uznaniem na całym świecie, można zaryzykować stwierdzenie, że gra w tenisa jest uważana za prestiżową.

 

Czym jest squash?

Squash jest sportem zbliżonym do tenisa, jednak w tym wypadku piłkę odbija się od ściany. Gra w squasha odbywa się w specjalnie do tego celu stworzonych pomieszczeniach, a jej celem jest uderzenie piłką w ścianę tak, by przeciwnik miał jak największą trudność w jej odbiciu. Sport ten sprzyja utracie tkanki tłuszczowej, gdyż jest dość wyczerpujący fizycznie, jego wadą jest natomiast to, że powoduje wiele kontuzji. Rakiety do squasha są stosunkowo lekkie, duże znaczenie mają jednak piłeczki, które powinny być dobrane odpowiednio do poziomu zaawansowania graczy.

 

Dla kogo gra w badmintona?

Badminton również jest dyscypliną olimpijską, która polega na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietki. Ta forma aktywności fizycznej była znana na całym świecie od wieków, być może delikatnie różniąc się od wersji znanej nam współcześnie. Do gry w badmintona potrzebne są lekkie rakiety oraz lotki. Sport ten jest bardzo popularny, najprostsze rakiety można kupić nawet w sklepach z zabawkami, przez co wiele osób spotkało się z tą grą w dzieciństwie. Jest to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *