Jak wyleczyć kontuzję?

Kontuzje są nieodłącznym elementem każdej dyscypliny spotu. Przede wszystkim ryzyko odniesienia kontuzji tyczy się jednak sportowców, którzy uprawiają sport wyczynowy i są to sporty kontaktowe, np. piłka nożna, piłka ręczna itp. Oczywiście kontuzję można odnieść bez „pomocy” przeciwnika. W innym wypadku nie dotykałyby one pływaków, tenisistów czy lekkoatletów. Jako że medycyna jest dziś na coraz wyższym poziomie, również i kontuzje udaje się leczyć w krótszym czasie, niż miało to miejsce dawniej. Przecież niekiedy oznaczało to nawet zakończenie kariery. Jak skutecznie leczyć kontuzje na miarę medycyny na poziomie XXI wieku? Trzeba przyznać, że możliwości na tej płaszczyźnie są dziś ogromne.

Laser wysokoenergetyczny w rehabilitacji

Przy rehabilitacji należy posłużyć się konkretnymi przykładami i metodami, które są możliwe do wykorzystania przy zabiegu. Dlatego skupiliśmy się na ofercie AtfleticoMed. To gabinet, dla którego rehabilitacja w Bydgoszczy to codzienność.

Jedną z metod jest fizykoterapia laserem o unikalnej długości fali 1064 nm. Zabieg z wykorzystaniem lasera zapewnia głębokie przenikanie energii do tkanek, co przekłada się na znakomity efekt terapeutyczny. Laser wysokoenergetyczny pomoże przy stanach zapalnych i uśmierzy ból dzięki tworzeniu fali fotochemicznej wewnątrz tkanek. Ta metoda rehabilitacji jest wykorzystywana między innymi przy zapaleniu stawów, bólach kręgosłupa, endozopatiach, urazach mięśni i więzadeł, zespołu bolesnego barku czy punktach spustowych.

Rehabilitacja falą uderzeniową

Pozaustrojowa fala uderzeniowa to tzw. ESWT (Extracorporeal shock wave therapy). Obecnie jest to jedna z lepszych metod przy leczeniu kontuzji i rehabilitacji. Sprawdza się ona w leczeniu chronicznego bólu, który związany jest z układem ruchu. Fala uderzeniowa powstaje wskutek gwałtownych zmian ciśnienia w specjalistycznym aparacie i przenika na kilka centymetrów w głąb ludzkiego ciała. Przy leczeniu schorzeń narządu ruchu ta metoda sprawdza się doskonale. Jako ciekawostkę można dodać, że to metoda stosowana także w urologii, a nawet medycynie estetycznej.

Najważniejsze, że fala uderzeniowa przynosi ulgę pacjentom, którym nie pomogły standardowe formy terapii. Dla wielu pacjentów to alternatywa dla operacji, która nie niesie w sobie żadnych niepożądanych skutków.

Oczywiście nie są to wszystkie metody rehabilitacji, z których korzysta gabinet AtfleticoMed. Należy zauważyć, że tych jest jeszcze kilka. Każda metoda ma swoje walory i niesie dużo pożytku w zależności od potrzeb i wymagań pacjenta, jak również jego urazu. Najważniejsze, że przy leczeniu kontuzji specjaliści od rehabilitacji korzystają z nowoczesnego sprzętu wysokiej jakości. Nie bez znaczenia jest także ich doświadczenie. Połączenie wielu lat praktyki, wiedzy oraz dostęp do znakomitej jakości sprzętu pozwalają dobrze zdiagnozować uraz, dobrać optymalną metodę rehabilitacji i rozpocząć leczenie. To wszystko pozwala pacjentom dojść do pełnej sprawności najszybciej jak to tylko możliwe.

Jeden komentarz do “Jak wyleczyć kontuzję?

  • 23 października 2019 o 16:24
    Bezpośredni odnośnik

    Najpierw laserem a potem falą uderzeniową. Dobrze napisane. Tak zrobię przy pierwszej okazji.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *