Problemy ze sprawnością seksualną

Problemy ze sprawnością seksualną u mężczyzn to zjawisko, które jest niezwykle powszechne szczególnie u Panów przekraczających 50. rok życia. Wszakże, to właśnie wtedy najczęściej zachodzi proces andropauzy.

Andropauza to swojego rodzaju odpowiednik kobiecej menopauzy. Z tą jednak różnicą, że u Panów nie dochodzi do całkowitego ustania zdolności reprodukcyjnych. Funkcje te ulegają osłabieniu. Pojawiają się jednak inne objawy, które w oczach mężczyzn są zdecydowanie większą tragedią, aniżeli brak zdolności reprodukcyjnych.

Sprawność seksualna mężczyzn po 50-tce, czyli jakie kłopoty towarzyszą dojrzałym Panom?

Zaburzenia sprawności seksualnej dosięgają około 50% męskiej społeczności, która przekracza 50. rok życia. Defekty przybierają różną siłę i formę, między innymi:

  • Przerost gruczołu krokowego (prostaty)
  • Zaburzenia potencji
  • Przedwczesna ejakulacja (wytrysk)
  • Zaburzenia erekcji
  • Brak ochoty na seks

Owe objawy to nie tylko udręka dla mężczyzn, ale także dla kobiet. Wszak, partnerki cierpią na skutek niesprawności i niedyspozycyjności mężczyzn.

Panowie, pragnąc spełnić oczekiwania kobiet bardzo często starają się leczyć zaburzenia przy zastosowaniu środków działających objawowo. Stosują suplementy diety takie jak Braveran, Maxigra Go, Stymen i inne. Wszystko po to, by „nie wydało się”, że mają problemy z potencją.

Wszak, bycie „impotentem” to jedna z największych ujm na męskiej dumie. Żaden mężczyzna, nie chce dopuścić do takiej sytuacji.

Co zrobić, by sprawność seksualna nigdy nie została zaburzona?

Zaburzenia sprawności seksualnej dotykają około 50% mężczyzn. Oznacza to, że równie dużo mężczyzn cieszy się pełną sprawnością przez niemal całe życie. Z czego to wynika.

Przede wszystkim, wpływ na taką, a nie inną sytuację mają indywidualne uwarunkowania oraz prowadzony styl życia. Im jest zdrowszy, tym mniejsze prawdopodobieństwo na wystąpienie jakichkolwiek problemów z potencją.

O co zatem należy zadbać, by ograniczyć ryzyko wystąpienia zaburzeń seksualnych? Przede wszystkim, kluczowe są następujące elementy:

  • Odżywianie (zdrowa, zbilansowana i pełnowartościowa dieta)
  • Aktywność fizyczna (regularna dawka ruchu o przeciętnej intensywności)
  • Brak korzystania z używek (palenie papierosów, nadużywanie alkoholu)
  • Suplementacja (zarówno wspomagająca ogólną kondycję, jak i funkcje seksualne)

Przy tym warto pamiętać, że profilaktyka jest znacznie łatwiejsza, niż leczenia. Dodatkowo, skuteczność zabiegów zapobiegających jest zwykle znacznie większa.

W momencie kiedy zaburzenia wystąpią, należy konsultować przypadłość ze specjalistą. Wszakże, problemy z potencją to często zaburzenia uwarunkowane indywidualnie. Poprawna diagnoza jest kluczowa dla zastosowania odpowiedniej formy leczenia.

Po więcej informacji na temat zaburzeń sprawności seksualnej i jej leczenia zapraszamy na stronę producenta suplementów diety na potencję – eronplus.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *