Top 5 aplikacji do streamingu muzyki

Nikt, kto posiada Internet domowy, nie zastanawia się, ile danych zużywa w trakcie korzystania z usług streamingowych. W przypadku urządzeń mobilnych, na których transfer jest limitowany, streaming może nadwyrężać pakiet. Na szczęście strumieniowanie muzyki zużywa nieznaczne ilości danych, nawet gdy jest ona wysokiej jakości. Nie musisz więc słuchać muzyki wyłącznie przez Internet domowy. Oto pięć najlepszych aplikacji do streamingu muzyki, które pozwolą Ci cieszyć się ulubionymi utworami gdziekolwiek jesteś.

1. Spotify

Spotify jest najpopularniejszą aplikacją streamingową z bardzo rozbudowaną ofertą muzyki, którą można dobierać według najnowszych przebojów, gatunków, nastrojów. Algorytmy serwisu proponują użytkownikowi utwory dobrane na podstawie jego wcześniejszych wyborów. Ze Spotify można korzystać bezpłatnie, jednak z pewnymi ograniczeniami, takimi jak reklamy, brak możliwości pomijania utworów oraz pobierania ich. Spotify w wersji premium kosztuje 19,99 zł za miesiąc. Posiada również plan rodzinny i dla studentów.

2. Deezer

Aplikacja oferuje rozbudowaną bibliotekę utworów, dostęp do podcastów, stacji radiowych na żywo, a także do muzyki nagranej podczas Deezer Sessions. Podobnie jak w przypadku Spotify, z Deezera można korzystać za darmo, ale z ograniczeniami. Aplikacja w wersji premium kosztuje 19,99 zł za miesiąc. Posiada również plan rodzinny oraz opcję HiFi, w której muzykę można odtwarzać w wyższej jakości, jednak trzeba za nią zapłacić dwukrotnie więcej niż za plan podstawowy.

3. TIDAL

Zaletą Tidala jest fakt, że klienci Play mogą korzystać z wersji premium za darmo przez pół roku, w zależności od wybranego abonamentu. Po zakończeniu okresu promocyjnego korzystanie z podstawowej wersji aplikacji będzie kosztowało 19,99 zł. Jeśli użytkownikowi zależy na dobrej jakości muzyce, może wykupić plan za 39,99 zł.

4. Apple Music

Apple music nie jest serwisem wyłącznie dla posiadaczy sprzętów Apple’a – posiada ona zarówno aplikację na iOS, jak i na Androida, zaś w Windowsie wymaga instalacji iTunes. Apple Music oferuje ekskluzywne utwory, wywiady z gwiazdami oraz dostęp do stacji radiowych. Aplikacja nie posiada planu darmowego. Za wersję premium należy zapłacić 19,99 zł, a za rodzinną 29,99 zł. Studenci zapłacą zaś 9,99 zł.

5. Google Play Music

Największą zaletą tej aplikacji jest usługa umożliwiająca wrzucenie do chmury aż 50 tys. utworów, które użytkownik zgromadził w lokalnej bibliotece. Niestety korzystanie z Google Play Music w Polsce nie jest równoznaczne z dostępem do YouTube Red (bez reklam), jak ma to miejsce w innych krajach. Abonament premium kosztuje 19,99 zł, możliwy jest także plan rodzinny za 10 zł więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *