Czy windy domowe są tylko dla seniorów? Najpopularniejsze mity o windach domowych

Czy tylko seniorzy korzystają z wind domowych? Nie! Poznaj inne mity dotyczące wind domowych i dowiedz się, dlaczego są nieprawdziwe.

Windy domowe to urządzenia trwale likwidujące bariery architektoniczne. Jako firma Windy Schodowe od lat obserwujemy rosnącą popularność wind domowych. Wciąż jednak mamy do czynienia z krzywdzącymi stereotypami na temat tych urządzeń. W tym artykule rozprawimy się z najczęstszymi błędnymi przekonaniami dotyczącymi wind domowych.

Przeczytaj artykuł i razem z nami pokonaj 5 najpopularniejszych mitów o windach domowych:

  • Winda domowa to urządzenie tylko dla osób starszych i niepełnosprawnych
  • Zakup windy domowej to olbrzymi wydatek
  • Montaż windy domowej wymaga generalnego remontu
  • Trzeba dużo miejsca, aby zamontować windę w domu
  • Windy domowe są uciążliwe dla pozostałych domowników

Mit 1 – Winda domowa to urządzenie tylko dla osób starszych i niepełnosprawnych

Prawda: Z windy domowej korzystają osoby, które sprawnie poruszają się w obrębie jednego piętra, ale pokonywanie schodów wiąże się z trudnościami.

Winda domowa to urządzenie, które powstało z myślą o osobach, które zasadniczo nie potrzebują pomocy podczas chodzenia po domu. Trudności zaś pojawiają się, gdy trzeba pokonać schody. Nie czekaj, aż pokonywanie schodów będzie niemożliwe. Winda domowa Stiltz ułatwi Ci codzienne życie. Jeśli sprawnie i bez trudu poruszasz się w obrębie jednej kondygnacji, ale już wyprawa na piętro napawa Cię strachem i łączy się z ogromnym wysiłkiem – winda domowa to urządzenie właśnie dla Ciebie. 

Mit 2 – Zakup windy domowej to olbrzymi wydatek

Prawda: Windy domowe Stiltz to urządzenia likwidujące bariery architektoniczne. Dlatego ich zakup może być dofinansowany przez PFRON.

Najpopularniejsze w Polsce windy domowe Stiltz to wydatek od 75 tysięcy złotych. Kupując dźwig osobowy Stiltz Duo, z którego mogą jednocześnie korzystać dwie dorosłe osoby, należy przygotować się na koszt ok. 75-80 tys. zł. Z kolei większa winda Stiltz Trio kosztuje ok. 80-100 tys. zł. 

Jak obniżyć cenę windy domowej?

W tej części artykułu dowiesz się, co zrobić, aby zapłacić mniej za windę domową. 

Jeśli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności, możesz ubiegać się o wsparcie finansowe z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Windy domowe to urządzenia, które trwale likwidują bariery architektoniczne i usprawniają codzienne funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami. Dlatego jeśli rozważasz zakup windy domowej, zastanów się nad uzyskaniem dofinansowania z PFRON. Sprawdź szczegóły dofinansowania do zakupu windy domowej. W naszej firmie podpowiemy, gdzie złożyć wniosek i nieodpłatnie przygotujemy kosztorys, który jest niezbędny, aby uzyskać środki z PFRON. Zwróć uwagę, że wsparcie finansowe z Funduszu nie jest refundacją. Oznacza to, że nie możesz najpierw zapłacić za urządzenie, a dopiero potem starać się odzyskać część poniesionych kosztów. Jeśli chcesz kupić windę domową z dofinansowaniem, najpierw uzyskaj środki z funduszu, a później zakup windę.

Mit 3 – Montaż windy domowej wymaga generalnego remontu

Prawda: Montaż windy w domu trwa zazwyczaj jeden dzień. Niezbędne jest wcześniejsze przygotowanie otworu w stropie.

Obawa o to, że montaż windy domowej wiąże się z koniecznością przeprowadzenia generalnego remontu to jeden z najpowszechniejszych lęków naszych klientów. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że w większości przypadków wystarczy jeden dzień, aby zamontować windę domową Stiltz. Oczywiście nasze prace nie obejmują przygotowania otworu w stropie. Tym zajmują się inne firmy, z którymi nasi klienci kontaktują się bezpośrednio.

Mit 4 – Trzeba dużo miejsca, aby zamontować windę w domu

Prawda: W zależności od modelu, powierzchnia niezbędna do zamontowania windy domowej to 80 x 105 cm lub 110 x 130 cm.

Nasi klienci często dziwią się, jak niewiele miejsca winda zajmuje w rzeczywistości. Dwuosobowa winda Stiltz Duo zajmie powierzchnię 80 x 105 cm. Natomiast większy model, trzyosobowa winda Stiltz Trio potrzebuje powierzchni 110 x 130 cm. Do montażu windy wystarczy zatem niewielka przestrzeń. Nasze dotychczasowe realizacje obejmują montaż windy domowej w takich miejscach jak: wąski korytarz, dusza schodów czy garderoba. Jeśli nie wiesz, które miejsce w Twoim domu będzie najlepszą lokalizacją dla windy, skontaktuj się z nami. Nasi doradcy na pewno pomogą Ci znaleźć optymalne rozwiązanie. 

Mit 5 – Windy domowe są uciążliwe dla pozostałych domowników

Prawda: Windy domowe Stiltz nie generują przesadnie uciążliwego hałasu. 

Ostatni mit, z jakim się rozprawimy jest związany z uciążliwością windy domowej. Urządzenia renomowanego producenta Stiltz to niezwykle ciche i praktycznie bezawaryjne dźwigi osobowe. Nasi klienci przyznają, że nie spodziewali się, że windy domowe są naprawdę tak ciche i proste w obsłudze. 

Windy domowe to praktyczne urządzenia, które realnie podnoszą jakość życia zarówno osoby, która ma trudności z poruszaniem się, jak i pozostałych domowników. Windy domowe Stiltz to bezpieczne urządzenia, z których korzystają nie tylko osoby, które nie mogą samodzielnie się poruszać. Co więcej, zakup windy domowej nie musi wiązać się z olbrzymim wydatkiem finansowym, a jej montaż nie oznacza, że trzeba zaplanować generalny remont. Winda domowa nie zajmuje też dużo miejsca, a jej użytkowanie nie jest uciążliwe dla pozostałych domowników. Jeśli masz jakiekolwiek inne obawy i nie wiesz, czy winda domowa Stiltz będzie dobrym rozwiązaniem w Twojej sytuacji, skontaktuj się z nami. Nasi doradcy odpowiedzą na Twoje pytania, abyś mógł podjąć jak najlepszą decyzję.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *