5 rzeczy, które mogą zrujnować twój związek na zawsze

Relacje nie mogą być idealne, spory i nieporozumienia powstają nawet w najbardziej wzorowych parach.  Istnieją jednak pewne zachowania, które mogą zepsuć twój związek.

Nie powinieneś od razu panikować, jeśli zauważysz wymienione rzeczy w swoich relacjach, informuje HealthNews. Być może jest to tylko okazja do rozważenia twojego zachowania i pracy nad relacjami.

Dlatego romantyczny związek może zostać zerwany, jeśli będziemy:

Trzymać partnera na dystans

Nie należy oddalać się od partnera na poziomie emocjonalnym, choćby dlatego, że w ten sposób ukrywasz przed nim swoje uczucia i lęki.

Nie bój się, że nie będziesz zrozumiany.  Wsparcie i zrozumienie są niezbędnymi rzeczami w związku, a jeśli ludzie są zainteresowani związkiem, nie powinni się wzajemnie obwiniać.

Prawdopodobnie otrzymasz wsparcie od swojego partnera, jeśli podzielisz się z nim swoimi uczuciami.

Ukrywać sprawy finansowe

Pieniądze to nie tylko liczby, mogą symbolizować władzę i zaufanie.  Niezrozumienie, w jaki sposób partner zarządza swoimi środkami, oznacza ogólną niepewność w relacjach.

Oznacza to, że pojawiają się nieufność i rozczarowanie.  Istnieje nawet taki termin – „niewierność finansowa”, gdy jeden z partnerów ukrywa swoje dochody i wydatki.

Oczywiście każdy ma prawo zarządzać swoimi funduszami według własnego uznania.  Chodzi o to, że nie powinieneś tego ukrywać, a mieć pełne zaufanie, w szczególności finansowe.

Gadać online

Wszystkim nam łatwiej jest rozwiązywać sprawy online, aby uniknąć niepotrzebnych emocji, wiele osób rozwiązuje problemy konfliktowe w trybie tekstowym.

Jednak psychologowie twierdzą, że komunikacja online jest bezpośrednią drogą do nieporozumień.  W szczególności, jeśli mężczyzna komunikuje się z tobą w wiadomościach tekstowych, oznacza to, że on jest już na etapie zrywania.

Dlatego spróbuj przełączyć komunikację w tryb offline.

Masz „fantazyjny związek”

Jak często przypisujesz cechy charakteru swojemu partnerowi, których tak naprawdę on nie ma?  Psycholog Robert Firestone zaproponował termin „fantazyjny związek”, który opisuje iluzję komunikacji z partnerem.

Niebezpieczeństwo polega na tym, że tracisz osobowość, próbując znaleźć bezpieczeństwo w iluzorycznym związku.

Zaniedbać swojego partnera

Zaniedbanie to połączenie gniewu i obrzydzenia; takie uczucie jest znakiem, że rozwodu nie da się uniknąć.

Powstaje, ponieważ przestajesz postrzegać partnera jako osobę i postrzegasz każde jego działanie pod wpływem własnych subiektywnych i często nieuzasadnionych wrażeń.

Aby rozwiązać problemy w związku, powinieneś zacząć od wdzięczności i szacunku, a także znaleźć pozytywne sposoby wyrażania swoich uczuć, nawet jeśli nie zawsze są one dobre.

Więcej ciekawych wiadomości na HealthNews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *