Powrót do medycyny naturalnej – jak działa len mielony?

W epoce silnie wyspecjalizowanych, laboratoryjnie pozyskiwanych lekarstw, przeznaczonych na konkretne dolegliwości, często zapomina się o medycynie naturalnej. Ta odmiana medykamentów jest znacznie starsza, lecz, jak się okazuje, nadal niezwykle skuteczna.

Leki oparte na ziołach i innych, naturalnych składnikach zazwyczaj posiadają nieco bardziej ogólne działanie, wpływając na wiele procesów, które zachodzą w naszym organizmie. W dzisiejszych czasach niektóre z tych efektów udaje się wyizolować, a napary zastępowane są pigułkami i syropami, o wiele łatwiejszymi w regularnym stosowaniu. Powolny powrót alternatywnych metod leczenia do popularności to w dużej mierze zasługa niesamowitego preparatu, jakim jest len mielony.

Naturalny suplement diety

Ludzkość już od bardzo dawna znała niesamowite właściwości lnu, a mianowicie jego nasion. To właśnie z tej części rośliny uzyskujemy substancję, która używana jest w różnego rodzaju lekarstwach i wspomagaczach. Dziś len mielony jest dostępny w niemal każdej aptece, a także w niektórych sklepach spożywczych. Chętnie stosuje się do, aby kompleksowo wesprzeć swój układ pokarmowy.

Preparaty lniane ratunkiem dla żołądka

Charakterystyczny śluz otrzymywany z naparu z tej rośliny ma cudowny wpływ na żołądek, dlatego używany jest do leczenia występującym w nich wrzodów. Poza tym, len mielony jest popularny przy wspieraniu odchudzania, gdyż intensywnie wspomaga przemianę materii, pobudzając jelita to bardziej wydajnej pracy. Rzecz jasna, o ile stosuje się go w odpowiedniej dawce, nie jest on szkodliwy, dlatego nie trzeba martwić się przy jego zażywaniu.

Lecznicze właściwości lnu

Len mielony to doskonała kuracja dla osób o podwyższonym poziomie cholesterolu oraz dla ludzi cierpiących na częste zaparcia. Występuje on w wielu formach, od syropu aż po skondensowane kapsułki, często można napotkać się także na olej lniany. Znane są również praktyki polegające na wcieraniu lnu we włosy lub skórę, aby poprawić ich jędrność i odpowiednio nawilżyć. Jest to środek bardzo uniwersalny, wykorzystywany przy wielu, różnych kuracjach.

2 komentarze do “Powrót do medycyny naturalnej – jak działa len mielony?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *