Opryszczka – co to jest

Opryszczka narządów płciowych jest bardzo częstym schorzeniem, które jest wysoce zaraźliwe. Choroby weneryczne, takie jak opryszczka narządów płciowych może zarażać mężczyzn i kobiety w każdym wieku. Przenoszona jest najczęściej drogą płciową i może być przekazywana od mężczyzny do kobiety lub odwrotnie.

Opryszczka narządów płciowych jest wirusem, który rezyduje w organizmie. Występują dwa typy wirusa opryszczki: Herpes Simplex 1 (HSV1), który infekuje usta, oraz Herpes Simplex 2 (HSV2), znany jako opryszczka narządów płciowych. Szczególnie ta druga odmiana jest wysoko zaraźliwa. Jeśli wiesz, że chorujesz na opryszczkę narządów płciowych, powinieneś koniecznie poinformować o tym swoich partnerów seksualnych.

Opryszczka narządów płciowych objawia się mało estetycznymi pęcherzami, które mogą się utrzymywać nawet kilka tygodni. Kiedy pęcherze ustępują, wirus opryszczki nadal pozostaje wewnątrz ciała. Oznacza to, że pęcherze nadal okresowo będą się pojawiać. Choroba przenoszona jest poprzez kontakty seksualne z nosicielami, bez stosowania zabezpieczenia.

Wskazane jest by choroby weneryczne, w tym opryszczka genitaliów, leczona była takimi lekami jak Aciclovir, Valtrex i Famvir. Ich stosowanie może zredukować częstotliwość występowania objawów, a w niektórych przypadkach nawet im zapobiegać.

Wszystkie wymienione środki dostępne są w sprzedaży w aptece kliniki euroClinix, po przeprowadzeniu zdalnej konsultacji z lekarzem.

2 komentarze do “Opryszczka – co to jest

  • 20 lipca 2017 o 11:06
    Bezpośredni odnośnik

    Mnie się coś takiego jeszcze nie przydarzyło. Ciekawe jest to, że artykuł jest o opryszczce narządów płciowych, a na zdjęciu są usta 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *