Estetyczne zabiegi urologiczne. Jak zadbać o swoją męskość?

Jak się okazuje, mężczyźni coraz częściej odwiedzają w Polsce gabinety medycyny estetycznej. Jeżeli jesteśmy już przy takich zabiegach, na pewno wspomnieć trzeba też o estetycznej urologii związanej m.in. z atrybutem męskości. Sprawdzamy, na jakie zabiegi mogą sobie pozwolić mężczyźni w tym obszarze medycyny.

Specyfika męskich zabiegów estetycznych

W pierwszej kolejności zauważmy, że mężczyźni coraz częściej łamią stereotypy i decydują się na zabiegi estetyczne. Nie jest bowiem prawdą, że mężczyźni nie dbają o wygląd i higienę. Jest wręcz przeciwnie. Co więcej, są to pacjenci bardzo lojalni, którzy o ile raz pojawią się w takim miejscu, często do niego wracają. Zresztą zwykle są to kwestie bardzo dobrze przemyślane. Oczywiście w odróżnieniu od kobiet wykonują znacznie mniej zabiegów.

Same zabiegi też wyglądają nieco inaczej. Wprawdzie jest to kwestia indywidualna, ale przyjmuje się, że mężczyźni są mniej wytrzymali na ból. Dlatego w przypadku takich terapii ogranicza się ilość nakłuć i nacięć. Same zabiegi są zwykle wykonywane stosunkowo szybko, a okres rekonwalescencji trwa do kilku tygodni. Oczywiście kluczem jest postawienie na wybitnych lekarzy medycyny estetycznej, którzy pomogą przy wyborze optymalnej metody leczenia danej przypadłości.

Najpopularniejsze estetyczne zabiegi urologiczne

Jeżeli pod uwagę weźmiemy zabiegi, na które mężczyźni decydują się najczęściej, możemy wymienić kilka z nich. Żeby nie być gołosłownym, posłużymy się ofertą rekomendowanego gabinetu medycyny estetycznej, który przeprowadza zabiegi urologiczne – https://urologia-estetyczna.pl.

Jednym z takich zabiegów jest powiększanie penisa. Obecnie na rynku znajdziemy różne wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Jednak lepszą, bezpieczniejszą metodą jest własny tłuszcz. W efekcie można uzyskać prącie dłuższe o 1 cm i grubsze o obwodzie nawet o 4 cm. Jest to o tyle istotne, że podczas współżycia kluczowa jest grubość członka. Efekty zabiegu utrzymują się nawet przez 2 lata.

Innym popularnym zabiegiem jest wydłużenie wędzidełka, które łączy żołądź z napletkiem. Jeżeli jest ono zbyt krótkie, pacjent może odczuwać ból podczas stosunku oraz we wzwodzie. Zdarza się nawet jego zerwanie czy naderwanie, co kończy się krwawieniem i silnym bólem. Powszechna jest też tzw. stulejka, która może być nabyta lub wrodzona. Uniemożliwia ona zsuwanie napletka z żołędzi prącia.

Warto mieć na uwadze, że zabiegi w zakresie urologii dla mężczyzn mogą służyć też antykoncepcji. Najlepszym tego przykładem jest tzw. wazektomia. Sam zabieg jest oczywiście odwracalny i polega na przerwaniu ciągłości nasieniowodów. Wskutek tego zabiegu mężczyzna nadal odczuwa erekcję, ale jego nasienie jest pozbawione plemników. Nie traci więc satysfakcji ze stosunku, ale nie może też zapłodnić kobiety.

Jak widzimy, urologiczne zabiegi estetyczne dla mężczyzn są naprawdę liczne. Cieszy fakt, że decyduje się na nie coraz szersza grupa mężczyzn, a wydaje się, że trend wzrostu ich popularności będzie zachowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *