Podkład, krem BB, czy krem CC – jak i kiedy używać tych produktów?

Poznaj najważniejsze różnice między podkładem, kremem BB, a kremem CC, by stosując je według potrzeb, uzyskiwać najlepsze efekty.

Podkład do twarzy – podstawa makijażu

Bez podkładu wiele kobiet nie wyobraża sobie make-upu. To zrozumiałe, w końcu, zanim rozpoczniemy malowanie twarzy, musimy przygotować sobie płótno.

Podkład jest produktem, który doskonale wyrównuje koloryt skóry i ukrywa niedoskonałości. Dzięki niemu cera nabiera jednolitego, gładkiego wyglądu, prezentuje się zdrowo oraz bardzo atrakcyjnie. Naturalnie skóra twarzy charakteryzuje się nieco innym odcieniem w okolicy policzków, a innym na czole, skroniach, szyi itd. Aby jej koloryt był równomierny, mamy w zwyczaju aplikować na nią właśnie podkład. Ten dobrej jakości i odpowiednio dopasowany, zakryje nie tylko zaczerwienienia, plamy, przebarwienia i zmatowi powierzchnię, ale również zniweluje widoczność niewielkich wyprysków oraz niedoskonałości.

Podkład do twarzy występuje w różnej formie, w płynie, pudrze, kompakcie, kremie, a może mieć także postać musu. To ułatwia wielu kobietom wybór, a także daje rozmaite możliwości jego nakładania. Najczęściej do aplikacji używa się specjalnych gąbek makijażowych, pędzla lub własnych opuszków palców.

Podkład stanowi pewnego rodzaju bazę pod puder, róż, bronzer, rozświetlacz, które pomagają zmatowić cerę i nadać twarzy pożądany kształt. Minusem podkładu jest fakt, że to stosunkowo ciężki kosmetyk. Nie do końca sprawdza się podczas wysokich upałów, gdy skóra intensywnie się poci. To dlatego latem, w codziennym makijażu podkład wiele z nas zastępuje kremem BB lub kremem CC.

Krem BB a krem CC – czym się różnią i kiedy się sprawdzają?

Oba z tych produktów są znacznie lżejsze niż podkład, doskonale się rozprowadzają po skórze, wtapiają się w nią i nie tworzą efektu maski. Oba też mają za zadanie wyrównać koloryt cery, nadać jej zdrowy wygląd, a przy tym wesprzeć jej pielęgnację. Różnica polega jednak na tym, że krem BB wykazuje większe właściwości pielęgnacyjne, z kolei krem CC skupia się przede wszystkim na korekcji koloru. Dzięki tej różnorodności możesz wybrać ten produktu, który będzie najlepszy w danej sytuacji, spełni Twoje oczekiwania i ułatwi Ci wykonanie dziennego makijażu.

Jeśli więc Twoja cera jest gładka i chcesz tylko delikatnie ujednolicić jej koloryt, a z drugiej strony zależy Ci na tym, by ją dodatkowo nawilżyć, zapewnić ochronę przed słońcem, odżywić, wybierz dedykowany cerze suchej krem BB z filtrem SPF. Jeżeli zaś chciałabyś zmatowić swoją skórę, która ma tendencję do nadprodukcji sebum i błyszczenia się, postaw na krem BB dla cery mieszanej lub tłustej.

Krem CC będzie lepszą propozycją dla kobiet, którym zależy przede wszystkim na dobrym kryciu, które zmagają się z mocnymi przebarwieniami, plamami i widocznymi niedoskonałościami.

Choć lekkie kremy koloryzujące sprawdzą się fantastycznie podczas dnia latem, zwróć uwagę, by zawsze mieć w swojej kosmetyczce podkład. Przyda się podczas wykonywania mocniejszego makijażu wieczornego, a także do sesji zdjęciowych lub w awaryjnych sytuacjach, gdy tylko Twoja cera będzie potrzebowała silniejszego wsparcia i intensywnego krycia.

Na stronie https://ohmyface.pl/makijaz/jak-dobrac-podklad/ znajdziesz więcej przydatnych porad, jak wybrać dla siebie idealny podkład i dopasować go to twojej skóry.

Źródło zdjęcia: Adobe Stock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *