Wszystko, co warto wiedzieć o przeszczepianiu włosów u pań

Większość młodych kobiet nie ma problemów z włosami. Odpowiednio pielęgnowana fryzura nie tylko ładnie wygląda, ale też świadczy o kondycji każdego z nich. Niestety, z biegiem czasu włosy zaczynają wypadać. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, ale jedynym, efektownym i naprawdę skutecznym rozwiązaniem jest przeszczep włosów u kobiet. Kiedy się go wykonuje i na czym on polega?

Dlaczego włosy wypadają?

Istnieje co najmniej kilka przyczyn gwałtownego wypadania włosów u pań. Pierwszą z nich są zmiany hormonalne, które nie tylko obniżają jakość życia (zmęczenie, rozdrażnienie, uderzenia gorąca), ale też prowadzą do osłabienia i często trwałego wypadnięcia włosów. Co ciekawe, niektóre z tych przyczyn mają charakter cykliczny i odwracalny. Tak jest chociażby w przypadku ciąży lub okresu laktacji, w trakcie których organizm kobiety musi borykać się z deficytem ważnych dla zdrowia witamin i mikroelementów.

Jak walczyć z wypadaniem włosów?

Od razu trzeba podkreślić, że przeszczep włosów u kobiet to rozwiązanie ostateczne, które niestety wiąże się z pewną ingerencją w ciało kobiety i z pewnymi skutkami ubocznymi. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu zabiegu warto zastanowić się nad:

– suplementacją witaminami, które są odpowiedzialne za wzrost włosów (A,D,E itd.),

– zmianą trybu życia, zwiększeniem aktywności na świeżym powietrzu,

– unikaniem silnego oddziaływania promieniowania UV,

– częstym spożywaniu czystej wody mineralnej.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po wdrożeniu powyższych kroków proces wypadania włosów zostanie w pewnym stopniu ograniczony, a nawet (u niektórych kobiet) cofnięty! Niestety, osoby stawiające na takie rozwiązania powinny się uzbroić w cierpliwość, gdyż pierwsze efekty ich wdrożenia można zauważyć dopiero po co najmniej 4 – 6 tygodniach!

Jak to jest z tym przeszczepem?

Zabieg przeszczepiania włosów polega na pobraniu ich ze zdrowej tkanki skórnej (nieobjętej procesem utraty włosów), a następnie na ich implantacji w wybranym punkcie skóry głowy. W tym celu korzysta się z kilku różnych metod. Najpopularniejsza z nich polega na wszczepianiu do skóry specjalnych implantów, których rozmiar to zaledwie 0,7 mm. Co ważne, przeszczep włosów u kobiet jest bardzo skuteczny, ale wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zastosowania określonych preparatów na porost włosów. Po zabiegu kobieta może odczuwać pewien dyskomfort głowy, ale zwykle jej stan jest na tyle zadowalający, że można ją wypisać do domu tuż po zabiegu. Warto również zaznaczyć, że sam zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, dzięki któremu pacjentka zachowuje pełną świadomość. Koszt zabiegu wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Niestety, na chwilę obecną nie ma szans na uzyskanie z tego tytułu jakiejkolwiek refundacji ze strony NFZ.

Podsumowując, metody chirurgiczne są wciąż najskuteczniejszym orężem w walce o zdrowy i piękny wygląd. To samo dotyczy zabiegu przeszczepu włosów. Zanim jednak do niego dojdzie, warto skonsultować się z lekarzem. Może się bowiem okazać, że uzyskanie zadowalających efektów będzie możliwe bez konieczności ingerencji chirurgicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *