Okulistyka dziecięca. Profesjonalna diagnostyka wzroku dziecka w Citomed.

Oczy, jako narząd odpowiedzialny za najważniejszy ze zmysłów człowieka, czyli wzrok, wymagają szczególnego zainteresowania z naszej strony. Najlepsze efekty przyniesie jednak dbanie o nie już od okresu wczesnego dzieciństwa. Przyjmuje się, że zdrowe dzieci, które nie wykazują żadnych niepokojących objawów, powinny dopiero w wieku 3 lat odbyć swoją pierwszą wizytę u specjalisty, jakim jest okulista dziecięcy. Toruń, w którym znajduje się siedziba poradni Citomed jest miastem, w którym znajdziemy najlepszych specjalistów w dziedzinie okulistyki. Citomed jest bowiem poradnią, oferującą usługi okulistyki dziecięcej już w pierwszych miesiącach życia dziecka, bardzo ważnych dla przyszłego prawidłowego rozwoju.

Diagnostyka dziecięca oczu – Kiedy ją rozpocząć?

 Diagnostyka dziecięca oczu jest niezwykle ważna, ponieważ wczesne rozpoczęcie leczenia wad wzroku daje najefektywniejsze rezultaty. To, kiedy ją rozpocząć zależy przede wszystkim od alarmujących objawów u dziecka, lub ich braku. W przypadku dzieci zdrowych pierwsza kontrolna wizyta u okulisty powinna odbyć się w wieku 3 lat, natomiast w przypadku obciążającego wywiadu ciążowego lub okołoporodowego, w pierwszych 12 miesiącach życia dziecka. Badanie to jest konieczne m.in. w przypadku zakażenia Toxoplazmozą w ciąży, a także dzieci urodzonych przed 32 tygodniem ciąży. Wskazaniem do wcześniejszej wizyty w poradni okulistycznej jest również niska masa urodzeniowa dziecka, poniżej 1500 gramów. Ze względu na indywidualność przypadków zespół Citomed przedstawia plan wizyt kontrolnych, które zazwyczaj przypadają na 4,8 i 12 tydzień życia dziecka, oraz 12 miesiąc. Specjaliści zalecają również wcześniejsze badania kontrolne, w przypadku obciążającego wywiadu rodzinnego, z którego wynika, iż u osób najbliżej spokrewnionych z dzieckiem występował zez, lub wady wzroku.

Okulistyka dziecięca a zez u dzieci

 Citomed w swojej szerokiej ofercie usług okulistycznych przedstawia m.in. diagnostykę choroby jaką jest zez. U dzieci badanie na synoptoforze pozwoli na dokładne określenie kątu zeza, na podstawie położenia, w jakim odbija się światło. Odpowiednia diagnostyka i szybkie wprowadzenie leczenia dobrze rokuje na przyszłość, dając możliwość wyleczenia. Co powinno skłonić rodziców do zapisania się do poradni? Zez u dziecka może objawiać się w następujący sposób:

  • przybliżanie przedmiotów
  • przybliżanie się do telewizora
  • pieczenie i pocieranie oczu
  • bóle głowy
  • brak chęci do rysowania i czytania
  • przymykanie oczu
  • zezowanie, uciekanie oka w bok

Citomed – najlepsza poradnia okulistyczna dla dzieci

 Citomed to najlepsza poradnia okulistyczna dla dzieci w Toruniu, której zaufały już dziesiątki tysięcy pacjentów. Ogromna placówka, wyposażona w kilkanaście sal diagnostycznych z najnowszym sprzętem, zajmuje się wykonywaniem wszystkich niezbędnych badań, poprzedzających wprowadzenie odpowiedniego leczenia. Ogromne doświadczenie w leczeniu wad wzroku u dzieci, nabyte przez lekarzy i specjalistów zespołu Citomed w Toruniu, pomoże małym pacjentom znacząco poprawić jakość widzenia. Metody operacyjne nie są jedynym wyjściem. Odpowiednio poprowadzone leczenie szkłami, a także zasłanianie oka zdrowego, przymuszające oko chore do pracy, dają spektakularne efekty, które pomogą nawet całkowicie wyeliminować zeza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *