Odżywki białkowe

Trenujesz regularnie na siłowni? Chcesz aby twoje ciało było dobrze zbudowane, umięśnione, a tym abyś się dobrze w nim czuł? Jeśli tak, oprócz dobrze skrojonych planów treningowych, musisz również pamiętać o dobrej diecie. Dobrej, czyli takiej w której znajdą się starannie dobrane odżywki. Spośród wielu dostępnych na rynku, szczególną rolę odgrywa białko.

Dlaczego białko jest ważne?

Ponieważ stanowi ono główny budulec dla masy mięśniowej. Dobrze przyswajające się białko serwatkowe lub sojowe, można zakupić w niemal wszystkich stacjonarnych i internetowych sklepach z odżywkami. Sprzedawane jest zazwyczaj w opakowaniach ważących 1 kg. Białko należy zażywać przed i po treningu, przy czym po treningu warto zjeść banana, a dopiero po tym wypić białkowego shake. Stosując białko, dostarczasz swojemu organizmowi niezbędnych składników, umożliwiających mięśniom się rozrastać.

Jak pić białko

Najprostszą formą dostarczania białka do organizmu, jest przygotowywanie shakeów. Do tego celu będziesz potrzebował plastikowy shaker, do którego wsypujesz miarkę białka i uzupełniasz go wodą lub mlekiem. Następnie shaker należy dokładnie zakręcić i energicznie nim potrząsać, aż do pełnego wymieszania białka z płynem. Aby poprawić jego smak, można dodać wedle uznania kakao lub soki.

Jak często zażywać białko?

Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia, które zostało określone na opakowaniu. Tak jak wspomnieliśmy, w dni treningowe białko pijemy przed i po treningu, a dodatkowo rano. W dni bez treningów, białko spożywamy rano oraz w południe.

Jeden komentarz do “Odżywki białkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *