Jak wzbogacać komórki macierzyste?

Trudno oprzeć się wrażeniu, że wielu z nas nie odżywia się dziś w sposób właściwy, ponadto nie jesteśmy skłonni do nadmiernej aktywności fizycznej. Skutkuje to zanieczyszczeniem organizmu i obumieraniem komórek macierzystych, co skutkuje wieloma chorobami, które są groźne dla zdrowia, a nawet życia. Sprawdzamy, jak we właściwy sposób odżywiać komórki macierzyste i dlaczego jest to takie ważne.

Pierwsze terapie komórkami macierzystymi

Zacznijmy od tego, że pierwsze badania na komórkach macierzystych wykonano już w latach 50. ubiegłego wieku. Szybko okazało się, że mają one ogromny wpływ na stan naszego zdrowia. Trzeba bowiem pamiętać, że ich obumieranie, mutacja czy zainfekowanie toksynami i patogenami to przyczyny wielu groźnych chorób, które mogą skończyć się śmiercią.

Stąd bardzo ważne jest właściwe odżywianie i oczyszczenie organizmu z toksyn, metali ciężkich oraz pasożytów i grzybów. Jednak dziś jest to niewystarczające. Oprócz tego należy dostarczać komórkom macierzystym minerały, pierwiastki oraz odpowiednie wartości odżywcze. Najlepiej wzbogacać je właściwymi minerałami i pierwiastkami z pożywienia, ale przy słabej jakości pożywieniu dziś jest o to bardzo trudno. Na szczęście możemy wspomagać się suplementami, które uzupełniają braki w diecie.

Co powinny zawierać najlepsze suplementy diety?

Oczywiście rynek suplementów diety jest dziś bardzo bogaty. Stąd wybór optymalnego suplementu nie jest łatwy. Stawiać należy wyłącznie na produkty od najlepszych dostawców, które bazują na naturalnych składnikach. Dobry przykład takiego suplementu diety opisuje film pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=7Kjn7mPszuY.

Zawiera on w sobie m.in. białko liofilizowane, oryginalną formułę NucleiClavem, ekstrakt z ulg morskich, polifenole jabłkowe, ekstrakt z dendrobium, kolagen morski, skwalen, olej z ogórecznika, olej z wiesiołka, olej z avocado, aloes czy likopen. Nie są to wszystkie składniki, jakie może zawierać w sobie dobry suplement diety, aczkolwiek to podstawa produktów z najwyższej półki.

Jak dobry suplement diety wpływa na komórki macierzyste?

Właściwy suplement diety przede wszystkim wzbogaca komórki macierzyste we właściwe minerały oraz pierwiastki. To natomiast skutkuje zwiększeniem odporności nowych oraz zdrowych tkanek przed szkodliwymi rodnikami, ale też negatywnymi wpływami środowiska czy niezdrowego trybu życia. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku osób starszych, których komórki macierzyste nie służą ekstrakcji białek stymulujących ich tworzeniu. To o tyle ważne, że jeżeli zachodzi taka potrzeba, komórki macierzyste mogą przekształcić się w którąkolwiek komórkę naszego ciała i ją „naprawić”, w tym te budujące tkanki najważniejszych organów w organizmie (np. wątroba, serce, nerki, płuca, mózg, narządy płciowe).

Dlatego tak ważne jest, aby właściwie odżywiać komórki swojego organizmu. Jest to najlepszy sposób na to, aby zachować zdrowie w dobrej kondycji. Niestety, ich odżywianie poprzez dietę jest dziś niezmiernie trudne. Stąd cenione, dobre suplementy diety są wskazane, zwłaszcza że dzięki naturalnym składnikom w żaden sposób nie szkodzą naszemu organizmowi. Wręcz przeciwnie – są paliwem dla komórek macierzystych i można je oceniać wyłącznie pozytywnie. To szansa na odmłodzenie naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *