Oleje polecane w walce z rozstępami w ciąży

Ciąża to niewątpliwie piękny okres w życiu kobiety. Oczekiwanie na przyjście na świat niemowlęcia zakłada przygotowywanie akcesoriów, ubranek i innych artykułów. Jednakże nie wolno zapomnieć również, że ciąża to przede wszystkim duże obciążenie dla skóry kobiety. Rozciągający się brzuch, a często także i powiększające się piersi mogą pozostawić nieestetyczne rozstępy, których później usunięcie bywa bardzo problematyczne. Ważne zatem aby przyszła mała pamiętała od samego początku, że lepiej działać profilaktycznie, by zapobiec ich powstaniu. Specjaliści podkreślają, że przede wszystkim dzięki odpowiedniemu nawilżeniu za pomocą naturalnych olejków można ustrzec się przed tym nieestetycznym problemem jakim są rozstępy.

Olejki dla ciężarnych

Skóra brzucha i okolic ud oraz pośladków w czasie ciąży jest bardzo narażona na powstawanie nieestetycznych rozstępów. Wraz z rozwojem dziecka, a więc postępującą ciążą brzuch kobiety w szybkim tempie przybiera na objętości. To sprawia, że skóra nieprzystosowana do nadmiernego rozciągania generuje rozstępy. Dlatego pielęgnacja skóry już od samego początku ciąży wymaga wykorzystywania odpowiednich olejków naturalnych. Olej z wiesiołka ma bardzo korzystne działanie na skórę kobiety. Zawarta w nim witamina E poprawia ogólną kondycję skóry, a odpowiednie składniki nawilżające dbają o prawidłową jej jędrność. Kolejną substancją, na którą warto zwrócić uwagę w czasie ciąży jest olej arganowy, który dzięki dużej zawartości nienasyconych kwasów pochodzenia roślinnego pobudza komórki do działania, a tym samym zwiększa produkcję kolagenu, czyli podstawowego budulca skóry. Produkty te bez problemu można nabyć w aptece. Czy olej z wiesiołka i arganowy to jedyne pomocne substancje na rozstępy?

Wśród dostępnych na rynku kosmetyków na rozstępy kobiety coraz częściej decydują się także na olej ze słodkich migdałów. Dzięki wysokiej zawartości witamin B, D oraz E, a także protein olej ten regeneruje skórę i pozytywnie wpływa na jej nawilżenie i jędrność. Szczególnie uwielbianym przez kobiety w ciąży olejkiem jest wyciąg z orzechów macadamia. Dzięki swoim właściwościom oraz wyjątkowemu składowi nie tylko nawilża skórę, lecz także posiada silne właściwości antycellulitowe. Jest on więc na tyle uniwersalny, by w czasie ciąży stosować go nie tylko na brzuchu, lecz także piersiach, udach, czy pośladkach.

To dzięki odpowiedniemu nawilżeniu skóry, kobieta w ciąży może zapobiec powstaniu nieestetycznych rozstępów. Dostępne w aptekach olej arganowy, olej z wiesiołka, czy z orzechów macadamia pomogą w osiągnięciu celu.

Jeden komentarz do “Oleje polecane w walce z rozstępami w ciąży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *