6 objawów chorób krwi, które łatwo przegapić!

Choroby krwi zależą od wielu różnych czynników. Nie wszystkie są groźne, jednak w każdym przypadku trzeba reagować jak najszybciej. Nie wszystkie objawy są jednoznaczne, przez co bywają bagatelizowane przez lata. Jakie są najpopularniejsze objawy chorób krwi, które łatwo przegapić? Co zrobić, jeśli je zauważymy?

Leczeniem chorób krwi zajmuje się hematolog. W Warszawie (jako w największym mieście w Polsce) najłatwiej o znalezienie najwyższej klasy specjalisty.

Najczęstsze choroby krwi

Choroby krwi nie są tematem tak nagłaśnianym i popularnym, jak inne schorzenia organizmu. W dodatku dają mało charakterystyczne objawy, przez co łatwo je przeoczyć lub zbagatelizować. Warto jednak wsłuchiwać się w sygnały wysyłane przez organizm. Do najczęściej występujących chorób krwi należą:

– nadkrwistość

– niedokrwistość

– białaczka

– hemofilia.

Dają one jednak mało charakterystyczne objawy, przez co łatwo o zbagatelizowanie problemu. Im szybciej wykryta choroba, tym większa szansa na całkowite wyleczenie lub przynajmniej zatrzymanie jej rozwoju. Jeśli zauważysz u siebie następujące objawy, odwiedź specjalistę, jakim jest hematolog. W Warszawie, podobnie jak w innych dobrze rozwiniętych miastach, znajdziesz specjalistyczne gabinety, w których wykonasz dokładne badania.

Objawy chorób krwi, które łatwo przeoczyć!

Do najczęściej pojawiających się objawów chorób krwi należą:

– zawroty głowy i omdlenia, bladość skóry i błon śluzowych – przy niedokrwistości

– czerwony lub czerwonosiny odcień skóry twarzy, przekrwienie spojówek – przy nadkrwistości

– anemia (przy białaczce)

– krwawienia w mięśniach i stawach (przy hemofilii, czyli skazie krwotocznej).

Jeśli zaobserwujesz u siebie bądź u bliskich przewlekłe lub nawracające stany podobne do tych wymienionych, czas na pilną wizytę u lekarza. Hematolog (Warszawa to największy ośrodek skupiający lekarzy specjalistów) wykona odpowiednie badania, może także skierować na dodatkowe, a następnie podejmie właściwe leczenie. Najważniejsze, by z problemem zgłosić się w porę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biura nieruchomości Warszawa agent nieruchomości warszawa odnajdziesz go tutaj z nami