Dlaczego warto wykonać USG w technologii 4d?

Badanie USG należy do najważniejszych w trakcie ciąży. Pozwala ocenić prawidłowość rozwoju dziecka oraz stan jego zdrowia, praktycznie już od pierwszych dni życia. Jego innowacyjną forma jest USG 4d, które nie tylko pozwala ocenić anatomię i rozwój płodu, ale także umożliwia rodzicom „zajrzenie” do wnętrza brzucha i zobaczenie maleństwa niemalże na żywo.

Badanie USG należy do najważniejszych w trakcie ciąży. Pozwala ocenić prawidłowość rozwoju dziecka  oraz stan jego zdrowia, praktycznie już od pierwszych dni życia. Jego innowacyjną forma jest USG 4d, które nie tylko pozwala  ocenić anatomię i rozwój płodu, ale także umożliwia rodzicom „zajrzenie” do wnętrza brzucha i zobaczenie maleństwa niemalże na żywo.

 

USG 4d dla troskliwych rodziców

Badanie USG w trakcie ciąży jest nie do przecenienia zarówno dla lekarza prowadzącego ciążę jak i dla rodziców. Ginekolog na podstawie badania USG ocenia stan zdrowia i może zaplanować kolejne, niezbędne testy. Dla rodziców z kolei poprawny wynik badania ultrasonograficznego to gwarancja, że ich dziecko rozwija się prawidłowo. USG 4d daje te wszystkie korzyści, ale idzie o krok dalej. Dzięki nowoczesnej technologii podczas badania tworzony jest wielowymiarowy obraz dziecka w łonie matki, który można obserwować nie tylko na zdjęciach, ale także „na żywo”. Ciężarnej i jej partnerowi tego rodzaju obraz pomaga nawiązać więź z dzieckiem i przekonać się na własne oczy, że rozwija się ono prawidłowo. Obserwowanie dziecka podczas pierwszych wykonywanych czynności, takich jak ssanie kciuka, mruganie, zaciskanie piąstek lub przecieranie oczek to ogromne przeżycie emocjonalne dla przyszłych rodziców. Każdy, kto chciałby mieć możliwość zobaczenia dziecka dzięki technologii USG 4d, może wykonać badanie w Specjalistycznym Centrum Usług Medycznych ADAD w Warszawie.

 

Profesjonalny sprzęt w służbie nowoczesnej medycyny

Współczesna medycyna, także położnictwo, czerpie pełnymi garściami z dokonań nowoczesnej techniki. Jednym z osiągnieć wykorzystywanych codziennie przez lekarzy ginekologów są aparaty ultrasonograficzne w technologii 4d, umożliwiającej bardziej precyzyjne obrazowanie stanu zdrowia dziecka. Poza wartością emocjonalną USG 4d ma także dużą wartość dla lekarza prowadzącego ciążę. Wynik badania pozwala bardziej precyzyjnie ocenić stan mózgowia, kręgosłupa, serca, nerek oraz twarzy, a także pozostałych organów i anatomii w optymalnej do badania płaszczyźnie.

 

Gdzie wykonać badanie?

USG 4D oferuje coraz więcej renomowanych gabinetów ginekologicznych i przychodni w Warszawie, a także w mniejszych miastach. Udając się na badanie warto wziąć pod uwagę opinię, jaką cieszy się dana przychodnia oraz lekarz, który będzie przeprowadzał USG. Poprawny wynik ultrasonografii zależy w dużej mierze  od jakości i czułości sprzętu, na jakim została ona przeprowadzona. Tylko nowoczesna aparatura z odpowiednimi atestami daje gwarancję uzyskania zgodnego z prawdą obrazu dziecka. Nie bez znaczenia są także kompetencje i doświadczenie lekarza, od którego wiedzy i precyzji zależy, czy na monitorze ultrasonografu uzyskamy klarowny obraz dobrej jakości.

Pacjentki, które są zainteresowane badaniem USG 4d, mogą wykonać je w Warszawie, w Specjalistycznym Centrum Usług Medycznych ADAD, zatrudniającym lekarzy z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu badań ultrasonograficznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *